
- Автор Yana Medvedeva
- в Без категорії, Цікаве
Алюмінієві чи пластикові вікна: що краще?
- Алюмінієві вікна або пластикові? Порівняльна характеристика:
1.1. Плюси і мінуси профільних систем з алюмінію.
1.2. Переваги й недоліки пластикових вікон. - Висновок: які вікна краще – пластикові або алюмінієві?
Все популярнішим стає скління квартир та будинків з використанням алюмінієвих профільних систем. Воно візуально виглядає дуже витончено та привабливо. Та й важить менше за металопластикове. Тому у деяких потенційних замовників закономірно постає питання: які вікна краще – пластикові чи алюмінієві?
У профілів з ПВХ та алюмінію є як переваги, так і недоліки.
Варто враховувати при виборі вікон безліч факторів: вони будуть встановлюватися в опалюваному або неопалюваному приміщенні, яка площа скління, який бюджет і т.д.
У цій статті ми порівняли алюмінієві та пластикові вікна, а також спробували визначити, який тип віконних профілів краще вибирати.
Алюмінієві вікна чи пластикові? Порівняльна характеристика
Плюси та мінуси профільних систем з алюмінію
Алюмінієві профілі бувають двох видів: холодні та теплі. Перші використовуються для так званого холодного скління, яке підходить для неопалюваних нежитлових приміщень. Вони мають лише одну повітряну камеру.
Другі – це профільні системи з двома-трьома камерами та спеціальною термовставкою із полімеру, яка збільшує теплоізоляційні характеристики алюмінієвих профілів. Їх використовують для розсувних великогабаритних дверей, вікон для житлових, виробничих та офісних приміщень.
До переваг алюмінієвих вікон належать:
- Можливість склити великі площі. З профілю із алюмінію можна виготовляти рухомі стулки площею до 2,6 м².
- Підвищена пожежостійкість. Температура плавлення алюмінію +650ºC, а горіння цей метал взагалі не підтримує.
- Конструктивні особливості алюмінієвих вікон дозволяють ремонтувати та частково замінювати пошкоджені деталі.
- Термін служби в середньому 60 років (проте тут важливий термін експлуатації віконної фурнітури).
- Хороша стійкість до злому (через особливу будову профілю з алюмінію стулку з боку вулиці майже неможливо підчепити).
Алюмінієві віконні профільні системи пожежобезпечні, довговічні, стійкі до злому та підходять для великоформатного скління.

Але є у алюмінієвих вікон і суттєві недоліки, які не дозволяють їм стати настільки поширеними, як конструкції з ПВХ:
- Значно вища ціна для теплих профілів (алюмінієве скління іноді виходить майже в 2 рази дорожче за аналогічне за теплоізоляційними властивостями пластикове). Холодний алюмінієвий профіль зазвичай дешевше, ніж металопластиковий, але область його застосування вкрай обмежена (навіть для холодного скління балкона він навряд чи підійде, оскільки промерзатиме взимку).
- Менш ефективне енергозбереження. Навіть найтепліші алюмінієві вікна холодніші за середні за ціною металопластикові.
- Знижена шумоізоляція. Рівень поглинання шуму в середньому не більше 47 дБ (у той же час у аналогічного по ширині ПВХ профілю цей показник дорівнюватиме 55 дБ).
- Обмежені можливості для дизайну. Кольорів ламінації для алюмінієвих профілів дуже мало. Крім того, неможливо зробити вікна нестандартної форми.
Серед мінусів алюмінієвих вікон: висока вартість, менш ефективна тепло- та шумоізоляція (у порівнянні з металопластиковим склінням), обмеження у дизайні та формі вікон.

Переваги та недоліки пластикових вікон
Металопластикові вікна широко поширені і дуже популярні серед споживачів. Вони справляються з вимогами хорошої теплоізоляції та доступні для більшості замовників.
Серед їх плюсів:
- Високі показники енергозбереження. Наприклад, у 5-камерного Rehau Euro-Design 70 коефіцієнт опору теплопередачі становить 0,75 м²K/Вт, а профіль Synego з 7 камерами в рамі, і 6 в стулці цей показник вже 1,06 м²K/Вт.
- Ефективне шумопоглинання (докладніше на цю тему ви можете прочитати у нашій статті про шумоізоляцію вікон).
- Абсолютна герметичність (усі металопластикові профілі мають 2-3 ущільнювальні контури).
- Міцність та стабільність форм завдяки наявності армуючої сталевої вставки.
- ПВХ не горить. Звичайно, температура плавлення пластика нижче, ніж у алюмінію (220°C), але в аспекті пожежної безпеки цього достатньо.
- Є можливість виготовляти вікна будь-якої форми: арочні, круглі, напівкруглі та в чверть кола, трикутні, трапецієподібні.
- Величезна різноманітність можливих дизайнів. Rehau пропонує великий вибір кольорів для своїх профілів. Серед найпопулярніших кольорів: антрацит, вибілений дуб, золотий дуб, темний дуб. Крім того, плівки Kaleido Woodec повторюють не лише малюнок натуральної деревини, а й її текстуру на дотик.
- Термін служби до 50-60 років.

Пластикові вікна відрізняються гарною енергоефективністю та шумоізоляційними властивостями, пожежобезпечністю (ПВХ не горить), тривалим терміном експлуатації. З металопластикового профілю можна виготовити вікна будь-якої форми.
Звичайно, варто згадати і деякі мінуси ПВХ профілів:
- Обмеження за розмірами. Стулки із пластикового білого профілю можуть бути не більше 2,5 м², а з кольорового – до 2,2 м².
- Через конструктивні особливості пластикові вікна у разі пошкодження профілю неможливо відремонтувати. Тобто якщо, наприклад, буде тріщина в рамі, доведеться міняти всю конструкцію повністю.
- Металопластикові конструкції багато важать. А значить перед склінням балкона треба враховувати стан парапету та балконної плити, а при необхідності реставрувати та зміцнювати їх.

Висновок: які вікна краще – пластикові чи алюмінієві?
І алюмінієві, і пластикові вікна підходять для скління як житлових, так і нежитлових приміщень. Обидва типи профілів дозволяють створювати стулки з будь-яким типом відкривання.
Так які ж все-таки вікна замовити – пластикові чи алюмінієві?
Вибирайте профілі з алюмінію, якщо:
- критично важлива вага скління (наприклад, балконна плита у поганому стані, а зміцнити або повноцінно реставрувати її немає можливості);
- потрібно склити велику площу (наприклад, фасадну частину будинку).
Пластикові вікна краще, якщо:
- важливі теплоізоляційні та шумопоглинаючі властивості скління (як ми вже відзначали вище, алюмінієвий профіль навіть найвищої якості все одно холодніший за пластиковий і гірше захищає від вуличного шуму);
- вам потрібні вікна нестандартної форми;
- у вас обмежений бюджет на скління квартири або будинку (ПВХ вікна не можна назвати дешевим задоволенням, але алюмінієві конструкції можуть бути дорожчими на більш ніж 50%).
При остаточному виборі профілю для вікон, пластикового або алюмінієвого, потрібно врахувати багато факторів: клімат, в якому ви живете, функціональне призначення приміщень, площа скління, фінансові можливості тощо.
Але однозначно можна дійти висновку, що у більшості випадків саме пластикові вікна виявляються найбільш підходящим варіантом.