• Лютий

    5

    2021
  • 488
  • 0
Все про енергозберігаючі вікна

Все про енергозберігаючі вікна

Найбільша кількість тепловтрат припадає на скління – до 40%. Тому встановити енергозберігаючі вікна – найефективніший спосіб зробити свій будинок дійсно тепліше.

Також вони краще захищають від шуму з вулиці. А завдяки тому, що температура внутрішнього скла вище, на ньому не утворюється конденсат.

Теплоізоляційні характеристики віконного блоку залежать в першу чергу від склопакета і його конструкції.

Енергозберігаюче скло

Це скла з низькоемісійним (теплоотражаючим) напиленням, що складається з іонів срібла. Їх переваги очевидні не лише в холодну пору року, а й влітку. Взимку тепло з приміщення не виходить на вулицю. У спеку інфрачервоне випромінювання ззовні блокується і не нагріває повітря в кімнаті.

Енергозберігаючий шар наноситься на одне (останнє з вулиці) або два скла (всередині приміщення і з вулиці). Чим більше шарів напилення, тим краще склопакет буде зберігати тепло.

Мультифункціональне скло

Скло з багатофункціональним напиленням не тільки виконує енергозберігаючі функції, а й відфільтровує УФ-промені. Завдяки цьому повітря в приміщенні не буде нагріватися від сонця, меблі, штори і шпалери не будуть вигоряти.

Напилення наноситься на крайнє з вулиці скло. Фахівці радять власникам квартир, вікна яких виходять на південну сторону, вибирати саме мультифункціональні склопакети.

Наповнення камер інертним газом

Інертний газ щільніше повітря, і коефіцієнт теплопередачі у нього нижче. Він не горить, не отруйний, абсолютно безпечний. Володіє не тільки теплоізоляційними, а й звукоізоляційні властивостями.

Для заправки склопакетів використовують:

  • аргон – недорогий варіант, на 10-15% покращує теплоізоляційні властивості; термін служби аргону – до 10 років;
  • криптон – газ, в’язкість якого в кілька разів більше аргону; склопакет з криптоном зберігає тепло на 160% краще, ніж з простим повітрям; термін служби – до 20 років.

Заправку інертними газами зазвичай застосовують в поєднанні з енергозберігаючим склом. Заповнити можна одну або дві камери. У другому випадку енергозбереження та шумопоглинання будуть ефективніше.

Інертний газ, яким наповнюють камери, зберігається всередині завдяки герметичності склопакета. Кількість газу, яке реально впливає на теплоізоляційні властивості вікна, вивітрюється протягом багатьох років.

Установка теплої дистанційної рамки

Більшість виробників склопакетів встановлюють дистанційні рамки з алюмінію. Цей метал не іржавіє, не схильний до впливу перепадів температур. Але є у нього мінус – високий коефіцієнт теплопровідності.

Його альтернатива – полімерна дистанційна рамка. За рахунок її установки можна значно підвищити енергоефективність вікон, прибравши місток холоду вздовж кромки скла.

Як перевірити, що склопакет енергозберігаючий?

На жаль, існують несумлінні компанії, які під виглядом енергозберігаючих продають найзвичайніші склопакети, наживаючись на довірі своїх клієнтів.

Є кілька ознак, за якими можна точно визначити, що вам продали саме енергозберігаючі склопакети.

На них обов’язково є спеціальне маркування з інформацією про формулу, розміри, виробника і дату випуску. Від покупки вікон без такого маркування краще відмовитися.

Щоб упевнитися, що перед вами енергозберігаючий склопакет, можна скористатися спеціальним детектором або кустарним способом – методом «запальнички». Потрібно піднести полум’я запальнички або свічки до вікна. Якщо енергозберігаюче напилення є, то відображення вогню в склі матиме червонуватий відтінок.

Переконатися, що всередину склопакета закачаний інертний газ, можна тільки за наявністю відповідного маркування та вхідного отвору для закачування газу.

Існує думка, що енергозберігаючі вікна – задоволення недешеве. Ціна енергоефективного склопакета дійсно трохи вище ціни стандартного, при цьому теплоізоляційні властивості вище майже на 50%. У такі вікна варто інвестувати.

Не менш важливі якість ПВХ-профілю, його монтажна глибина, кількість камер: чим їх більше, тим «тепліше» профіль. Rehau – беззмінний лідер на ринку металопластикових вікон вже багато років. У продуктовій лінійці бренду абсолютно всі види віконних профілів відповідають європейським нормам енергоефективності. А профілі Geneo підходять навіть для будинків з пасивним опаленням.

В енергозбереженні бере участь і фурнітура, так як від неї залежить щільність затвора стулок. Тому економити на ній не варто.

Щоб вікна були дійсно «теплими», їх установка повинна проводитися відповідно до норм ДСТУ (докладніше про теплий монтажі читайте в нашому матеріалі). У студії вікон Panorama працюють фахівці з великим досвідом, які проходили навчання в Академії Rehau. Ми не тільки робимо монтаж вікон за державним стандартом, а також надаємо гарантію 5 років на цю послугу.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваш коментар буде опублікований протягом 24 годин.

© 2011 - 2023 Rehau by Panorama