
- Автор Yana Medvedeva
- в Без категорії, Продукція
Фурнітура для пластикових вікон
Хороші вікна – це не тільки якісний профіль і енергозберігаючі склопакети. Це ще й надійна віконна фурнітура.
Її вартість може становити в середньому 30% від загальної ціни стандартного двостулкового металопластикового вікна. Це досить багато. Але це не те, на чому варто економити. Адже довговічність і правильне функціонування всього віконного блоку багато в чому залежать саме від фурнітури.
Типова віконна фурнітура
Фурнітура для вікон – це комплекс механізмів, які забезпечують відкривання і закривання вікна, притиск стулки до профілю, захист від злому.
Стандартні пластикові вікна бувають з двома варіантами фурнітури:
- Поворотна:
- з вертикальним підвісом;
- середньопідвісна.
Другий варіант має додатковий горизонтальний підвіс, завдяки якому стулка може відкриватися на 180˚ і не провисає.
- Поворотно-відкидна – дозволяє і відкривати вікна, і ставити на провітрювання. До того ж, у неї по периметру стулки більше точок замикання. А це означає, що притвор щільніший.

У базовий набір фурнітури входять:
- Запірні механізми: поворотні, поворотно-відкидні або штульпові.
- Цапфи – елементи запору, які утримують стулку в заданому положенні.
- Відповідні планки – монтуються на раму і потрібні для створення точок замикання разом з запірними цапфами.
- Комплект кутових перемикачів. Це частина запірного механізму, яка передає рух від основного запору до наступних елементів обв’язки стулки.
- Ножиці (ножичний кронштейн). Потрібні для плавного відкидання стулки у вертикальній площині і її фіксації в відкинутому положенні. Візуально нагадують звичайні ножиці (звідси і назва). Складаються з двох планок: одна нерухома і закріплена на основі, друга – рухома.
- Ручка.
- Петлі: верхні і нижні. Вони прикріплюють стулку до рами і забезпечують комфортний поворот навколо своєї осі, коли ви закриваєте або відкриваєте її. За типом конструкції петлі бувають роз’ємні і нероз’ємні. За типом установки: накладні, приховані, вкрутні. За типом відкривання стулки: поворотні і поворотно-відкидні. Також є спеціальні протизламні петлі.
Додаткова фурнітура для вікон
- Обмежувачі повороту – не дають стулці відкриватися повністю, фіксуючи в певному положенні. Вони продовжують термін служби петель і не дозволяють стулці вдарятися об укіс, наприклад, при сильному пориві вітру.
- Мікроліфт. Піднімає стулку при відкриванні приблизно на 3 мм, розвантажуючи таким чином петлі. Завдяки цьому вони довше прослужать. Актуальна установка мікроліфта на вікна великих розмірів.
- Мікропровітрювання (мікровентиляція). Це додаткова функція, яка дозволяє відкривати вікно всього на кілька міліметрів. Таким чином, потік свіжого повітря в приміщення буде, але не інтенсивний. Можливість мікропровітрювання в першу чергу стане в нагоді у вологих приміщеннях, наприклад, на кухні.
- Покрокове провітрювання – це розширений варіант мікропровітрювання, коли стулка в залежності від положення ручки відкривається на провітрювання на різну ширину.
- Блокіратор помилкового відкриття – незамінний для великогабаритних вікон і балконних дверей. Часто, коли стулка велика, її недостатньо щільно закривають перед тим, як перевести в режим провітрювання. В результаті стулка при повороті ручки вгору залишається висіти тільки на нижній петлі і часто просто відламується від рами.
- Дитячі замки (докладніше можна прочитати про них в нашій статті).
- Протизламна фурнітура – підвищує клас безпеки вікон. Складається з грибоподібних цапф і Н-образних відповідних планок.

Фурнітура для металопластикових вікон: основні вимоги
Головні відмінні ознаки якісних виробів:
- Бажано, щоб фурнітура була виготовлена зі сталі. Можна зустріти варіанти з латуні, алюмінію і навіть пластика. Але саме сталь відрізняється хорошою міцністю і зносостійкістю.
- Антикорозійне покриття. Віконна фурнітура постійно контактує з вологою і повинна бути стійка до іржі.
- Зносостійкість. За стандартом фурнітура для вікон повинна відпрацювати не менше 10 тисяч робочих циклів відкривання-закривання. Деякі виробники обіцяють до 60 тисяч циклів для своєї продукції.
- Плавний хід.
Існує дуже багато виробників віконної фурнітури: хороших і не дуже. Щоб через якийсь час не довелося ремонтувати вікна, не потрібно піддаватися спокусі придбати фурнітуру подешевше.
Вибирайте надійних виробників, наприклад, Siegenia або Greutch Unitas. Не менш важливо і те, де збирається вікно, і хто його встановлює. Салон Панорама – авторизована точка продажу Rehau. Ми співпрацюємо тільки з надійними заводами-виробниками і гарантуємо високу якість виробів.