• Червень

  18

  2021
 • 160
 • 0
Фурнітура для пластикових вікон

Фурнітура для пластикових вікон

Хороші вікна – це не тільки якісний профіль і енергозберігаючі склопакети. Це ще й надійна віконна фурнітура.

Її вартість може становити в середньому 30% від загальної ціни стандартного двостулкового металопластикового вікна. Це досить багато. Але це не те, на чому варто економити. Адже довговічність і правильне функціонування всього віконного блоку багато в чому залежать саме від фурнітури.

Типова віконна фурнітура

Фурнітура для вікон – це комплекс механізмів, які забезпечують відкривання і закривання вікна, притиск стулки до профілю, захист від злому.

Стандартні пластикові вікна бувають з двома варіантами фурнітури:

 1. Поворотна:
 • з вертикальним підвісом;
 • середньопідвісна.

Другий варіант має додатковий горизонтальний підвіс, завдяки якому стулка може відкриватися на 180˚  і не провисає.

 1. Поворотно-відкидна – дозволяє і відкривати вікна, і ставити на провітрювання. До того ж, у неї по периметру стулки більше точок замикання. А це означає, що притвор щільніший.

У базовий набір фурнітури входять:

 1. Запірні механізми: поворотні, поворотно-відкидні або штульпові.
 2. Цапфи – елементи запору, які утримують стулку в заданому положенні.
 3. Відповідні планки – монтуються на раму і потрібні для створення точок замикання разом з запірними цапфами.
 4. Комплект кутових перемикачів. Це частина запірного механізму, яка передає рух від основного запору до наступних елементів обв’язки стулки.
 5. Ножиці (ножичний кронштейн). Потрібні для плавного відкидання стулки у вертикальній площині і її фіксації в відкинутому положенні. Візуально нагадують звичайні ножиці (звідси і назва). Складаються з двох планок: одна нерухома і закріплена на основі, друга – рухома.
 6. Ручка.
 7. Петлі: верхні і нижні. Вони прикріплюють стулку до рами і забезпечують комфортний поворот навколо своєї осі, коли ви закриваєте або відкриваєте її. За типом конструкції петлі бувають роз’ємні і нероз’ємні. За типом установки: накладні, приховані, вкрутні. За типом відкривання стулки: поворотні і поворотно-відкидні. Також є спеціальні протизламні петлі.

Додаткова фурнітура для вікон

 1. Обмежувачі повороту – не дають стулці відкриватися повністю, фіксуючи в певному положенні. Вони продовжують термін служби петель і не дозволяють стулці вдарятися об укіс, наприклад, при сильному пориві вітру.
 2. Мікроліфт. Піднімає стулку при відкриванні приблизно на 3 мм, розвантажуючи таким чином петлі. Завдяки цьому вони довше прослужать. Актуальна установка мікроліфта на вікна великих розмірів.
 3. Мікропровітрювання (мікровентиляція). Це додаткова функція, яка дозволяє відкривати вікно всього на кілька міліметрів. Таким чином, потік свіжого повітря в приміщення буде, але не інтенсивний. Можливість мікропровітрювання в першу чергу стане в нагоді у вологих приміщеннях, наприклад, на кухні.
 4. Покрокове провітрювання – це розширений варіант мікропровітрювання, коли стулка в залежності від положення ручки відкривається на провітрювання на різну ширину.
 5. Блокіратор помилкового відкриття – незамінний для великогабаритних вікон і балконних дверей. Часто, коли стулка велика, її недостатньо щільно закривають перед тим, як перевести в режим провітрювання. В результаті стулка при повороті ручки вгору залишається висіти тільки на нижній петлі і часто просто відламується від рами.
 6. Дитячі замки (докладніше можна прочитати про них в нашій статті).
 7. Протизламна фурнітура – підвищує клас безпеки вікон. Складається з грибоподібних цапф і Н-образних відповідних планок.

Фурнітура для металопластикових вікон: основні вимоги

Головні відмінні ознаки якісних виробів:

 1. Бажано, щоб фурнітура була виготовлена ​​зі сталі. Можна зустріти варіанти з латуні, алюмінію і навіть пластика. Але саме сталь відрізняється хорошою міцністю і зносостійкістю.
 2. Антикорозійне покриття. Віконна фурнітура постійно контактує з вологою і повинна бути стійка до іржі.
 3. Зносостійкість. За стандартом фурнітура для вікон повинна відпрацювати не менше 10 тисяч робочих циклів відкривання-закривання. Деякі виробники обіцяють до 60 тисяч циклів для своєї продукції.
 4. Плавний хід.

Існує дуже багато виробників віконної фурнітури: хороших і не дуже. Щоб через якийсь час не довелося ремонтувати вікна, не потрібно піддаватися спокусі придбати фурнітуру подешевше.

Вибирайте надійних виробників, наприклад, Siegenia або Greutch Unitas. Не менш важливо і те, де збирається вікно, і хто його встановлює. Салон Панорама – авторизована точка продажу Rehau. Ми співпрацюємо тільки з надійними заводами-виробниками і гарантуємо високу якість виробів.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваш коментар буде опублікований протягом 24 годин.

© 2011 - 2023 Rehau by Panorama