• Листопад

  5

  2021
 • 84
 • 0
Як перевірити якість установки пластикових вікон?

Як перевірити якість установки пластикових вікон?

Якісні вікна – це ефективний захист від холоду та вуличного шуму. Насамперед ці властивості залежать від віконного профілю та склопакета. Але не менш важливий момент – правильний монтаж пластикових вікон.

За статистикою саме через порушення технології установки постає більшість проблем: продування, конденсат, деформація рами і т.д. Адже місце стику віконної рами та поверхні отвору – найвразливіше у всьому склінні.

Звичайно, деякі недоліки стають явними лише з часом. Але є низка нюансів, які ви можете проконтролювати відразу після того, як буде закінчено монтаж вікон.

Чек-лист контролю якості установки металопластикових вікон

 1. Переконайтеся, що віконний блок встановлений за рівнем (і по горизонталі, і по вертикалі). Найкраще для цього використовувати великий будівельний рівень. Це дуже важливий момент, оскільки мінімальні відхилення навіть на кілька градусів можуть призвести до серйозних наслідків у майбутньому:
 • віконний профіль деформується через нерівномірний розподіл навантаження (пізніше можуть з’явитися через це тріщини в самій рамі або склопакеті);
 • виникнуть проблеми з відкриванням/закриванням стулок;
 • передчасно зноситься фурнітура через підвищене навантаження;
 • будуть проблеми з оздобленням укосів та монтажем підвіконня.
 1. Подивіться на точки кріплення віконного блоку до отвору. Вони повинні розташовуватися на відстані щонайменше 70 см по всьому периметру рами. На стандартне пластикове вікно зазвичай припадає 10-12 точок кріплення. Якщо їх менше, це може призвести до деформації профілю (наприклад, від вітрового навантаження або під вагою стулок). У нижній частині рами не повинно бути проникних кріплень. Це призведе до накопичення вологи всередині камер профілю, через що з’явиться іржа на сталевому армуванні.
 2. Оцініть, наскільки якісно заповнені монтажні шви піною. Не повинно бути жодних порожнеч. Інакше в них пізніше проникне волога і з’явиться грибок. Про жодну герметичність віконної конструкції тут вже не буде мови. Проконтролюйте, щоб була використана піна, яка відповідає температурному режиму (зазвичай це вказано на її упаковці).
 3. Якщо ви замовляли теплий монтаж вікон, переконайтеся, що монтажники використовували зсередини пароізоляційну стрічку, і вона приклеєна з припуском по кутах. Для захисту монтажного шва зовні має бути стрічка ПСУЛ або паропроникний герметик (докладніше про теплий монтаж можна прочитати за посиланням).
 4. Перевірте всі стулки, щоб вони вільно відкривалися і закривалися (у тому числі і на провітрювання, якщо встановлена ​​поворотно-відкидна фурнітура). Не повинно бути ніякого тертя, ви не повинні докладати зусиль, щоб закрити вікно. Ручка повинна вільно без сторонніх звуків повертатись у будь-яке положення. Якщо є якісь недоліки, можливо буде небхідне додаткове регулювання фурнітури.
 5. Зверніть увагу на штапики, які фіксують склопакет у рамі. Вони мають стояти щільно, без мінімального люфту. Щоб перевірити, наскільки надійно вони сидять у пазах, потрібно спробувати злегка штовхнути саме скло.
 6. Щоб переконатися в герметичності вікна, використовуйте полум’я сірника або запальнички. Якщо воно не відхиляється від рами, протягу немає (перевірити доведеться по всьому периметру стулок). Ще один спосіб: покласти аркуш паперу між рамою та стулкою, закрити вікно і спробувати витягнути папір (він має бути щільно затиснутий).

Якщо ви не хочете перейматися якістю установки пластикових вікон, звертайтеся тільки до надійної віконної компанії (про те, як вибрати фірму для замовлення вікон, ви можете прочитати за посиланням). Краще, якщо це буде авторизована торгова точка бренду вікон, які ви вирішили встановити.

Panorama стала авторизованим торговим партнером Rehau у Миколаєві ще у 2017 році. Ми пропонуємо 100% оригінальний віконний профіль Рехау, найкращі комплектуючі та фурнітуру. Вікна виготовляють для нас сертифіковані заводи-виробники. Встановлення металопластикових вікон відповідає будівельним стандартам та нормам ДСТУ.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваш коментар буде опублікований протягом 24 годин.

© 2011 - 2023 Rehau by Panorama