
- Автор Yana Medvedeva
- в Без категорії, Цікаве
Як заміряти вікно самостійно?
Перед замовленням вікон перше, що потрібно зробити – це заміряти їх. Це потрібно робити ретельно, адже від правильності вимірів залежить, наскільки точно готова конструкція стане в віконний проріз. А це, своєю чергою, впливає на тепло- і звукоізоляцію вікон.
Стандартні розміри вікон:
- 700х1350 мм – для одностулкових конструкцій;
- 1300х1400 мм – для двостулкових;
- 2050х1400 мм – для тристулкових.
Ці розміри хоч і є загальноприйнятими, відрізняються в залежності від часу спорудження будинку, матеріалу, з якого він побудований (цегла або панель) і т.п. У приватних будинках взагалі вікна заведено робити більше, ніж в багатоквартирних, і їх габарити зовсім інші. Тим більше їх часто роблять нестандартних форм.
Ми підготували для вас інструкцію, як заміряти вікна самостійно.

Замір вікна для отвору без чверті
Такі отвори найчастіше бувають в приватних будинках, а також в сучасних житлових будівлях з великогабаритних піноблоків.
У них немає вираженого переходу між зовнішнім та внутрішнім укосом. Ця обставина створює певні труднощі в процесі монтажу: наприклад, потрібен більш ретельний захист та герметизація монтажного шва, важче виставляти віконний блок за рівнем і т.д.
Визначити розміри вікна без чверті простіше, через те, що при їх установці немає ніяких конструктивних обмежень для руху рами вперед-назад:
- Визначаємо місце розташування площини, де буде монтуватися рама. Для цього товщину стіни ділимо на 3. 1/3 товщини стіни – глибина зовнішнього укосу, а 2/3 – це внутрішній укіс.
- Заміряємо висоту отвору в площині, яку ми відзначили в попередньому кроці. Робиться це в трьох точках: в центрі, зліва та справа. Для подальших вимірювань і розрахунків беремо найменший показник.
- Заміряємо ширину отвору. Робиться це в тій же площині, вгорі та посередині. Також враховуємо мінімальну відстань.
- Визначаємо розміри віконної рами. Вони будуть менше отвору, бо потрібно брати до уваги, що будуть ще монтажні шви (4-6 см з кожного боку).
Як правильно заміряти вікно для отвору з чвертю?
Віконна чверть – це невеликий бортик 3-4 см по периметру вікна з боку фасаду. Вона забезпечує:
- більш стабільну фіксацію віконної конструкції;
- кращу герметичність та захист монтажного шва від вологи, вітру й сонця;
- простіший монтаж.
Алгоритм вимірювання вікна з чвертю складніше. За нормами монтажу рама повинна «ховатися» за виступ зверху на 1,5-2 см, з боків – на 2-4 см. А знизу віконний профіль повинен бути піднятий на 1-3 см над краєм отвору для установки відливу (з урахуванням підставочного профілю).
Через те, що розміри віконної чверті можуть відрізнятися від стандартних 6,5 см, використовувати шаблонні показники при виготовленні віконних блоків недоцільно. Це може привести до проблем під час установки.

Як заміряти вікно для отвору з чвертю:
- Визначаємо розміри світлового прорізу (із зовнішнього боку). Робимо це так само як в пунктах 2 і 3 в попередньої інструкції.
- Вимірюємо ширину внутрішніх виступів по периметру.
- Розраховуємо можливий перехлест профілю та віконної чверті вгорі, зліва та справа. Враховуємо ширину монтажного шва й рекомендовані допуски.
- Визначаємо величину піднесення рами над прорізом (не забувайте про ширину підставочного профілю).
Важливо! Отримані габарити віконного блоку повинні бути більше зовнішнього світлового просвіту, оскільки монтуватися він буде з упором у чверті.
Вищевикладені інструкції підходять тільки для того, щоб зробити попередні прорахунки вартості майбутніх вікон. Далі важливо, щоб точні виміри зробив майстер. Адже якщо вони будуть неправильними, доведеться збільшувати ширину монтажного шва або навіть нарощувати укоси під час монтажу. А в деяких випадках потрібна переробка віконної конструкції.
У компанії Панорама послуга виміру вікон для наших клієнтів безкоштовна. Спеціаліст виїжджає до вас додому в зручний для вас час.