
- Автор Yana Medvedeva
- в Без категорії, Продукція
Козирки та відливи на вікна
У монтажі металопластикових вікон є багато важливих нюансів. Одна з таких, на перший погляд незначна, дрібниця – це козирки та відливи. Крім того, що вони роблять зовнішній вигляд скління естетичнішим, вони виконують і ряд більш серйозних завдань.
Відлив віконний та козирок: які функції вони виконують?
Відлив (ще його називають зовнішнє підвіконня) встановлюється під будь-якою віконною конструкцією: вікном, заскленням лоджії або балкона, веранди. Він відводить воду від нижнього монтажного шва. Це запобігає попаданню вологи в монтажну піну, а значить, і можливій появі цвілі.
Крім того, він захищає фасад під вікном від води, яка може згодом зіпсувати оздоблення.
Конструктивно відлив складається з капіноса, основної полиці (фактично це його ширина) та переходу (це та частина, яка кріпиться болтами до підставочного профілю).
Зазвичай відливи виготовляються завширшки:
- 7-10 см для балконів та лоджій;
- 13-15 см для вікон у панельних будинках;
- 20-25 см для скління в цегляних будинках.
Козирок (верхній відлив) монтується у верхній частині вікна або балкона. Захищає козирок над вікном від дощу та снігу, що тане, а також пилу і дрібного сміття, які можуть стікати на скло разом з водою.
Як і водовідлив, козирок відводить воду від монтажного шва, але вже верхнього.
Стандартно козирок роблять на 10 см ширшим за нижній відлив. Плюс необхідно враховувати, що його полотно заводиться всередину ще на 10-20 см.
Найважливіше завдання, яке вирішують відлив та козирок над вікном квартири чи будинку – це захист монтажного шва від ультрафіолету. Саме сонячне світло найбільш згубно впливає на монтажну піну, поступово її руйнуючи. Досить швидко монтажний шов перестане бути герметичним, почне пропускати вологу та холод, пропускати протяги. Навколо вікна всередині приміщення може з’явитися цвіль. Тому встановлювати козирки та відливи потрібно обов’язково і одночасно зі склінням за винятком, коли ПВХ вікна встановлюються в приватному будинку (там відливи та козирки потрібно монтувати вже після закінчення утеплення та оздоблення фасаду будівлі).
Під час монтажу козирків та відливів важлива ретельна гідро- та теплоізоляція місця кріплення, щоб уникнути містків холоду.
Ще один важливий нюанс – правильний кут нахилу, який забезпечуватиме повноцінне відведення води. Для відливу кут повинен становити 5˚, а для козирка – від 15˚ до 45˚.

З яких матеріалів бувають відливи та козирки на вікна?
З оцинкованої сталі
Цей варіант – найдешевший.
До їх переваг відносяться:
- довговічність;
- стійкість до сонця, низьких температур, вологи.
Виробляються у кількох кольорах: білий, сірий, коричневий, синій, антрацит, вишневий. Тому є можливість підібрати той відтінок, який добре поєднуватиметься з фасадом будинку.
Алюмінієві
Найдовговічніші та зовні привабливі. Свій початковий зовнішній вигляд вони зберігають багато років завдяки стійкості до ультрафіолету, різким стрибкам температури, корозії, а також абразивним механічним навантаженням.
Проте це найдорожчий вид козирків і відливів. Висока вартість обумовлена специфікою виробництва. Ще один недолік – тільки два забарвлення на вибір: біле і коричневе.
Пластикові
Такі вироби не бояться вологи і не іржавіють, стійкі до зношування. Монтуються простіше, ніж сталеві та алюмінієві варіанти.
Найбільший плюс пластикових відливів та козирків – це майже повна безшумність під час дощу.
Але є, звісно, у них і мінуси:
- жовтіють через час;
- менш довговічні, якщо порівнювати з металевими;
- можуть бути лише білого кольору.

Відливи та козирки не входять до стандартної комплектації вікон, їх завжди потрібно замовляти і оплачувати окремо. Але відмовлятися від їхньої установки не варто. Вони не тільки роблять зовнішній вигляд скління більш завершеним та акуратним. Без них дощ та сніг потраплятимуть прямо на фасад та самі вікна. Крім того, це додатковий захист монтажного шва від вологи, сонця та пилу.
У компанії Panorama ви можете купити відливи та козирки для своїх пластикових вікон. У нашому асортименті великий вибір кольорів виробів з алюмінію, оцинкованої сталі та пластику.