• Січень

    15

    2021
  • 135
  • 0
Мансардні вікна

Мансардні вікна

Облаштування мансарди на горищі – відмінне рішення для розширення житлової площі приватного будинку, відносно недороге, якщо порівнювати, наприклад, з надбудовою додаткового поверху. Як і в будь-якому житловому приміщенні, в мансарді має бути сухо, тепло і світло. Щоб забезпечити там нормальне природне освітлення і можливість провітрювання, обов’язково потрібні вікна. Звичайні фасадні встановити в горищному приміщенні неможливо. Єдина альтернатива – мансардні вікна.

Різновиди

Вибираючи те чи інше мансардне вікно, потрібно брати до уваги його призначення, особливості приміщення і його площу, висоту схилів даху.

За розташуванням:

  1. Вертикальні – встановлюються у фронтонах або спеціально підготовлених для цього отворах в даху з козирками («шпаківні»). Головна перевага – менше втрати тепла, якщо порівнювати з похилими (в середньому на 30%).
  2. Похилі – монтуються врівень з покрівлею під кутом 15˚-90˚. У порівнянні з вертикальними забезпечують кращу освітленість. Основний мінус – днем ​​може сильно нагріватися повітря в приміщенні від сонця.

За конструкцією:

  1. Середньоповоротні (з центральною віссю повороту) – найпопулярніші. Стулка всього одна, відкривається обертанням навколо своєї осі, яка розташована по центру рами. Стулка може обертатися на 180˚ і фіксуватися в будь-якому положенні нахилу. Є доступ до зовнішнього скла, що полегшує догляд. Рекомендована відстань до підлоги – 1,3 м.
  2. З піднятою віссю повороту – принцип роботи аналогічний до попереднього типу, тільки вісь знаходиться трохи вище центру. Можуть бути заввишки більше 2 м. Є оптимальними для будинків з високими схилами даху. Забезпечують кращу освітленість, так як встановлюються ближче до підлоги (1,1 м до нижнього краю рами).
  3. Двостулкові панорамні з піднятою віссю повороту. Нижня стулка – глуха, ударостійка, розташовується на відстані 0,7 м від підлоги. За рахунок цього забезпечується хороша освітленість і збільшується огляд. Конструкція дозволяє робити подібні рами висотою більше 2,5 м.
  4. Розпашні. Відкриваються за таким же принципом, як і традиційні вертикальні вікна. Вісь повороту розташовується збоку або зверху. У другому випадку стулка оснащується амортизатором, який фіксує її у відкритому положенні і не дає їй закритися. Використовуються для доступу на дах для побутових потреб (очищення покрівлі від снігу або опалого листя) або в якості аварійного виходу.
  5. Карнизні підходять для мансард з високим пристінком. Забезпечують хороший огляд, пропускають більше сонячного світла. Складаються з двох частин: вертикальної і похилої. Залежно від моделі система відкривання може бути відкидною, розпашною, середньоповоротною. Відкриватися може як нижня, так і верхня частина вікна. Або воно може бути глухим і не відкриватися взагалі.
  6. Балконні – складаються з 2 стулок, які у відкритому положенні утворюють балкон. Нижня стулка відкривається на нижніх петлях, має бічні огородження. Фіксується у вертикальному положенні, грає роль парапету. Верхня стулка може бути середньоповоротною або відкриватися по верхній осі. Ця модель встановлюється тільки на схилах з кутом нахилу 35˚-55˚.

Вибір розміру

Вибираючи, якого розміру купити вікно в дах, потрібно враховувати розмір мансарди і ймовірне розташування прорізів.

Відповідно до норм СНиП співвідношення площі вікон до площі приміщення повинно бути 1/10. Це мінімально допустиме значення.

Коли ви проектуєте мансарду пам’ятайте, що два-три віконних отвору забезпечують більше освітлення, ніж один великий з такою ж площею.

Вікна мансардні встановлюються між кроквами покрівлі. Крок між кроквами визначає ширину прорізів і відстань між ними. Зазвичай це 80 см. Тому стандартна ширина вікон – 78 см.

У продажу можна знайти рами ширші (94 і 114 см) і вужчі (55 і 60 см), які використовуються в тих випадках, коли відстань між кроквами покрівельної системи відрізняється від стандартної.

Щоб визначити потрібну висоту вікна, потрібно враховувати в першу чергу кут нахилу даху:

  • з кутом нахилом 70˚ – не більш 1,2 м;
  • з нахилом 35˚ – 1,6 м;
  • для пологої покрівлі підійдуть отвори більшої висоти.

Потрібно враховувати також рекомендовану відстань від підлоги.

Ціна мансардних вікон

Остаточна вартість вікна залежить від декількох факторів.

По-перше, модель і система відкривання. Чим вони складніші конструктивно, тим дорожче вікно вийде в результаті.

По-друге, на ціну впливають також:

  • розмір і кількість склопакетів;
  • їх енергоефективність;
  • якість профілю;
  • якість ущільнювача;
  • фурнітура та ручки.

По-третє, наявність додаткових функцій. Наприклад, дистанційного керування або датчика дощу.

Якщо ви вирішили облаштувати своє горище під мансарду, вам не обійтися без мансардних вікон. Щоб грамотно підібрати підходящу модель і потрібну кількість отворів, потрібно враховувати площу мансарди, висоту даху, кут нахилу покрівлі, відстань між кроквами, призначення приміщення і інші нюанси.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваш коментар буде опублікований протягом 24 годин.

© 2011 - 2023 Rehau by Panorama