
- Автор Yana Medvedeva
- в Без категорії, Цікаве
Мікропровітрювання в пластикових вікнах
Одна з головних переваг сучасних ПВХ вікон – абсолютна герметичність. Завдяки цьому вони добре зберігають тепло всередині приміщення, захищають від шуму і пилу з вулиці.
У старих дерев’яних віконних блоках завжди були мікрощілини, через які свіже вуличне повітря мікропорціями потрапляло в квартири і будинки. Зараз з якісними металопластиковими вікнами цього не відбувається, через що виникає проблема – брак свіжого повітря і часто його підвищена вологість.
Найпростіше рішення, яке напрошується – відкрити вікно, щоб провітрити кімнату. Але, на жаль, це не завжди можливо. Наприклад, на вулиці дуже холодно, і ви не хочете, щоб температура в квартирі падала. Або у вас маленька дитина, і ви боїтеся протягів. Або ви живете біля автомобільної дороги і не хочете, щоб пил з траси летів до вас в будинок.
Для таких випадків виробники віконної фурнітури придумали мікропровітрювання пластикових вікон.
Що таке мікропровітрювання вікон?
Мікропровітрювання, або функція щілинного провітрювання – це особливий режим роботи поворотно-відкидної віконної фурнітури.
При виборі цієї опції в комплект фурнітури додають невелику деталь. Її можна встановити відразу на заводі при виготовленні нової віконної конструкції. Або зробити це на вікні, яке вже в експлуатації.

Як працює щілинне провітрювання пластикових вікон?
Щоб віконну стулку перевести в режим мікропровітрювання, потрібно повернути ручку вгору на 45˚.
Стулка від рами відходить на кілька мм. По її периметру утворюється невелика щілина, через яку повітря з вулиці повільно надходить в приміщення. Завдяки цьому не буде жодних протягів, а взимку, наприклад, температура в квартирі або будинку не буде помітно знижуватися, так як повітря буде встигати нагріватися.
Різновид мікропровітрювання – поетапне (покрокове) провітрювання. В цьому випадку поворотом віконної ручки під різними кутами можна регулювати ширину, на яку відкривається стулка. Зазвичай передбачено 4-5 положень.
Важливі нюанси:
- У режимі мікропровітрювання звукоізоляція вікна буде гіршою (так як воно буде вже не герметично закрите).
- Стулку, відчинену на пару міліметрів, легше зламати. Тому якщо ви живете на 1-2 поверсі, не забувайте добре закривати вікна перед виходом з будинку.
Аналогічного ефекту, як від щілинного провітрювання, можна домогтися за допомогою установки спеціальної обмежувальної гребінки або клапана в раму. Але в цьому випадку доведеться свердлити віконний профіль. І зовні ці пристосування будуть помітні.
Забезпечувати регулярне надходження свіжого повітря в будинок дуже важливо для підтримки оптимального мікроклімату. Провітрювати кімнати, повністю відкриваючи стулки, не завжди зручно. У цьому випадку функція мікровітрювання – ефективне і досить недороге рішення.