• Жовтень

    26

    2020
  • 169
  • 0
МЕТАЛОПЛАСТИКОВІ ВІКНА: розвінчуємо найпоширеніші міфи

МЕТАЛОПЛАСТИКОВІ ВІКНА: розвінчуємо найпоширеніші міфи

Пластикові вікна вже не один десяток років застосовують для скління житлових і нежитлових приміщень. Здавалося б, за цей час сумніви щодо їх властивостей і особливостей повинні були б розвіятися. Проте до цих пір існує багато міфів про ПВХ-вікна. Обговоримо найпоширеніші з них.

Міф №1. Вікна з металопластику шкодять екології

Чомусь саме міф про «шкідливість» пластикових вікон найпоширеніший. Але ж з ПВХ виробляють побутову техніку, меблі та навіть дитячі іграшки. Чому ж ми тоді не відмовляємося від усього цього?

Погодьтеся, «полівінілхлорид» звучить трохи страшно. Це не означає, що матеріал неекологічний. У зв’язку з тим, що з ПВХ довгий час було пов’язано багато упереджень, матеріал ретельно і всебічно вивчався. І сьогодні це самий вивчений і безпечний полімер в світі.

Для виробництва профілів Rehau використовується ПВХ з усіма необхідними сертифікатами якості, який відповідає сучасним вимогам безпеки.

Ще один аргумент проти – можлива канцерогенність вінілхлориду. Однак його зміст в профільних системах – в 100 разів менше, ніж в рослинних продуктах харчування.

Зверніть увагу, що вікна Rehau рекомендовані для монтажу в приміщеннях, до яких висуваються підвищені вимоги до хімічної стійкості: дитячих садках, школах, лікарнях, хімічних лабораторіях. Крім того, металопластикові профілі підходять для вторинної переробки.

Міф №2. Пластикові вікна гірше дерев’яних

Найчастішими аргументами на користь вікон з дерева є: натуральне походження (а значить екологічна безпека) і презентабельний, «дорогий» зовнішній вигляд.

Питання екологічності ми розглянули вище і прийшли до висновку, що ПВХ такий же безпечний матеріал, як деревина.

Що стосується візуальної складової, дійсно, текстура натурального дерева виглядає привабливіше ніж білий пластик. Але не забувайте, що сьогодні є багато варіантів зовнішнього оформлення металопластикових профілів. Наприклад, фахівцями Rehau розроблена власна система декору, в якій понад 40 дизайнів та 220 кольорів. Можна вибрати не тільки гладку кольорову поверхню, а й ламінацію «під дерево» або алюмінієву накладку. При цьому колір профілю всередині і зовні може бути різним.

При цьому у металопластикових вікон є незаперечні переваги:

  • стійкість до вогню;
  • універсальність використання;
  • простий догляд;
  • довговічність;
  • стійкість до сонця, вологи, перепадів температури і т.д.

Дерево, в свою чергу, вимагає щорічного спеціального догляду, який буде захищати матеріал від гниття і поглинання вологи. Дерев’яний масив розсихається під впливом ультрафіолету і деформуватися від стрибків температур. А за ціною дерев’яні вікна дорожче пластикових з середнього цінового сегмента.

Міф №3. ПВХ-вікна не «дихають»

Такий висновок роблять, коли бачать конденсат на склі. Але, по-перше, це означає, що вікно герметично і не пропускає з вулиці холодне повітря. А по-друге, на хороших дерев’яних або алюмінієвих вікнах конденсат теж утворюється.

Чому ж скла запотівають? Відбувається це найчастіше через високу вологість у приміщенні. Вирішення цієї проблеми – частіше провітрювати кімнати, стежити за вологістю повітря. Можна також використовувати режим мікропровітрювання або встановити вентиляційні клапани.

Міф №4. Все металопластикові вікна однакові

Більшість споживачів, коли чують «пластикові вікна», представляють стандартні білі рами «як у всіх».

Насправді це далеко не так. Із сучасних профілів можна робити не тільки звичайні прямокутні вікна, а й будь-яких інших форм: аркові, круглі, напівкруглі, трапецеподібні, трикутні і т.д. Можливості майже не обмежені.

З приводу колірних рішень ми вже згадували вище. ПВХ-вікна можуть бути будь-якого кольору і фактури.

Додайте сюди панорамні і вітражні вікна, стрічкове скління, декоративні накладки, укоси і багато іншого. Домогтися ексклюзивного зовнішнього вигляду вікон з усіма цими можливостями нескладно.

Міф №5. Пластикові вікна недовговічні

Ціна монтажу пластикових вікон хоч і не захмарна, але тим не менш досить значна. Тому питання, скільки вони прослужать, хвилюють кожного замовника.

Термін служби залежить від якості декількох складових:

  • ПВХ-профіль – найнадійніший у віконній конструкції і в залежності від складу пластика він прослужить 30-60 років;
  • у якісного склопакета термін експлуатації не менше 30 років;
  • фурнітура надійних виробників пропрацює 20-40 тис. циклів відкривання-закривання;
  • ущільнювач – сама недовговічна частина вікна, бюджетні ущільнювачі служать 3-5 років, дорожчі і якісні – 15-20 років (все залежить від погодних умов і догляду); при цьому ущільнювач можна по необхідності без проблем замінити;
  • виконаний за стандартами монтаж забезпечить термін експлуатації металопластикового вікна не менше 20-30 років.

Тобто в цілому вікно з якісних складових і при правильній установці може служити в середньому близько 30 років.

Всі перераховані упередження про металопластикові вікна досі досить сильно поширені серед потенційних замовників. Але вони – не більше, ніж міфи. Віконні системи з ПВХ сьогодні – це найоптимальніший варіант скління приміщень.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваш коментар буде опублікований протягом 24 годин.

© 2011 - 2023 Rehau by Panorama