• Січень

    14

    2022
  • 71
  • 0
Місток холоду у вікнах

Місток холоду у вікнах

Що найважливіше у металопластикових вікнах? Звісно, ​​їх теплоізоляційні властивості. Щоб скління ефективно захищало ваш будинок від холоду з вулиці, у ньому не повинно бути так званих містків холоду.

Ймовірно, багато хто чув цей термін, але не багато хто знає, що це таке. У цій статті ми пояснимо, що ж таке міст холоду у вікнах, чим він загрожує і як попередити його появу.

Що таке температурний міст?

Міст холоду (або температурний міст) – ділянка огороджувальної конструкції (в даному випадку вікна або балкона) з підвищеною теплопровідністю порівняно з навколишніми матеріалами. Тобто саме в цьому місці термічний опір знижений, і він охолоджується швидше та сильніше, ніж інші частини будівлі.

Головна небезпека містків холоду в тому, що вони стають точками витоку тепла із приміщення. Це призводить до:

  • охолодження повітря всередині квартири або будинку взимку та перегрівання кімнат влітку (це значно збільшує витрати на опалення та кондиціювання);
  • появи конденсату на вікнах і укосах (може призвести до постійного відчуття вогкості та появи цвілі).

Де з’являються містки холоду в склінні та як їх запобігти?

Температурні мости поділяються на дві основні групи:

  1. Матеріальні.
  2. Геометричні.

Матеріальний міст холоду виникає при використанні матеріалів із високою теплопровідністю.

Щоб запобігти втраті тепла через вікна та балкони, потрібні якісні енергоефективні віконні профілі та склопакети.

Фахівці рекомендують у житлових приміщеннях встановлювати вікна з профілю щонайменше з п’ятьма камерами та монтажною глибиною не менше 70 мм. У продуктовій лінійці Rehau це профільні системи Euro-Design 70, Synego, Geneo.

Склопакет має бути:

  • двокамерний;
  • з одним або двома енергозберігаючими або мультифункціональними стеклами;
  • аргоном в одній або двох камерах.

“Слабким” місцем у склопакеті може стати дистанційна рамка. Стандартно вона виготовляється із алюмінію. Як і будь-який інший метал, алюміній добре проводить тепло. Через це по периметру скла у вікнах утворюються той самий міст холоду. Щоб запобігти цьому, встановлюють склопакети з пластиковими (теплими) дистанційними рамками. Докладніше про них ви можете прочитати у нашому блозі.

Для скління балкона або лоджії підійдуть профілі шириною 60 мм і трьома камерами (наприклад, Rehau Euro-Design 60) з однокамерним склопакетом.

Цього буде достатньо, щоб засклення ефективно виконувало свої функції збереження тепла.

Другий тип містків холоду – геометричні. Якщо говорити про вікна, то вони утворюються в місці з’єднання рами та прорізу. Місток холоду на балконі, відповідно, з’являється на стику скління з балконним парапетом та козирком. Тобто тут дуже важлива якість установки віконних конструкцій.

Найтеплішою технологією монтажу пластикових вікон вважається євромонтаж. Тут застосовується тришаровий монтажний шов: крім монтажної піни, використовуються також гідро- та пароізоляційні стрічки (їх можуть замінити стрічки ПСУЛ або спеціальні акрилові герметики).

Додатково утеплити підвіконний простір можна, якщо замість звичайного підставочного профілю встановити теплий із екструдованого екструдованого пінополістиролу. Більш повна інформація про теплий підставковий профіль за посиланням.

Якщо виміряти тепловтрати будь-якої житлової будівлі за допомогою тепловізора, то виявиться, що вікна та балкони (лоджії) найвразливіші у всьому будинку. При неякісному склінні віконні прорізи стають суцільним містком холоду.

Тому потрібно підібрати правильний віконний профіль та склопакет, а також грамотно з дотриманням стандартів та технології встановити пластикові вікна. Адже набагато ефективніше запобігти появі температурного мосту в склінні ще на етапі проектування та монтажу, ніж потім намагатись виправити помилки.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваш коментар буде опублікований протягом 24 годин.

© 2011 - 2023 Rehau by Panorama