• Грудень

  24

  2021
 • 93
 • 0
Не закривається пластикове вікно: можливі причини?

Не закривається пластикове вікно: можливі причини?

Сучасні пластикові вікна відрізняються високою надійністю, і вони практично ніколи не доставляють проблем. Тим не менш, перші ПВХ конструкції стали використовуватися для скління більше 20 років тому. І ось з ними іноді трапляються поломки.

У цій статті ми проаналізували найчастіші ситуації, коли пластикове вікно не закривається або навпаки не відкривається, можливі причини та способи виправлення таких поломок.

Проблема №1. Погано закривається пластикове вікно

Буває, що стулка начебто стала на місце, але ручка не повертається рівно вертикально і залишається під кутом. Причин, чому так відбувається, може бути кілька:

 • регулювальний гвинт, розташований на нижній петлі, мимоволі викрутився;
 • у механізм потрапило сміття або сторонні предмети;
 • немає мастила;
 • зламалися елементи фурнітури.

У першому варіанті знадобиться регулювання фурнітури. Можливо у вас вдасться виправити проблему самостійно, почистивши та змастивши всі рухомі частини фурнітури. А у разі поломки доведеться замінювати неробочі частини віконного механізму.

Проблема №2. Заклинило та не відкривається пластикове вікно

Тут може бути два варіанти поломки:

 1. Стулку відкрити не можна, тому що ручка не повертається. Причина цього – поломка ручки. Її доведеться замінити.
 2. Ручка повертається у будь-який бік, але вікно при цьому відкрити неможливо. Ще може бути чути хрускіт усередині механізму. Тут, очевидно, проблема із замком.

В обох випадках потрібна заміна зламаного елемента.

Проблема №3. Заклинило та не закривається пластикове вікно

Періодично (в ідеалі кожні півроку) фурнітурі необхідне регулювання, оскільки стулка під власною вагою і від постійного руху провисає. Коли її довго не регулювали, стулка провисає настільки, що починає чіплятися за раму запірною цапфою в нижній частині.

Вікно може не закриватися і тоді, коли ручку заклинило в закритому положенні (коли вона стоїть вертикально). Причина в тому, що помилково спрацював блокатор стулки. Потрібно натиснути на блокатор, який знаходиться на бічній частині стулки (він виглядає як невелика пластина, яка пружинить). І потім поставити ручку горизонтально.

Іноді виникає ситуація, коли пластикове вікно не закривається з режиму провітрювання. Причина цього – у недбалому використанні вікна: коли ви починаєте повертати ручку, а стулка прилягає до рами нещільно. Тоді вікно заклинює у проміжному положенні. Швидше за все, ножиці вискочили з пазів.

Можна спробувати вирішити проблему самостійно: повернути ручку в положення «на провітрювання», після чого притиснути стулку якомога щільніше до рами та спробувати закрити її. Якщо нічого не вийшло, доведеться звертатися до майстра.

Важливо! Якщо у вас немає навичок ремонту пластикових вікон, намагатися самостійно виправити будь-яку з перерахованих поломок не варто. У найкращому разі, ви нічого не зміните. У гіршому – тільки поглибите проблему.

У студії Panorama працюють досвідчені фахівці, які знаються на віконних механізмах і знають, як швидко та ефективно виправити будь-яку поломку. Якщо ви замовляли пластикові вікна та їх встановлення у нашій компанії, ви можете скористатися 5-річною гарантією на безкоштовний ремонт гарантійних випадків.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваш коментар буде опублікований протягом 24 годин.

© 2011 - 2023 Rehau by Panorama