• Липень

  23

  2021
 • 136
 • 0
Нестандартні вікна з профілів Rehau

Нестандартні вікна з профілів Rehau

В уявленні багатьох клієнтів пластикові вікна – це традиційні білі квадратні або прямокутні конструкції, «такі як у всіх». Якщо ви хочете зробити інтер’єр і екстер’єр будинку унікальними, ви можете замовити нестандартні віконні конструкції. До них відносяться:

 • панорамне скління (докладніше – в матеріалі в нашому блозі);
 • конструкції нестандартних розмірів (наприклад, в квартирах-сталінках віконні прорізи вищі за стандартні);
 • еркерні віконні блоки;
 • вікна незвичайної форми.

Про останні сьогодні розповімо докладніше.

Яку форму вікон можна замовити?

Профільні системи Rehau дозволяють виготовляти абсолютно будь-які вікна нестандартної форми. Розглянемо популярні варіанти.

Арочні вікна

Арочні віконні конструкції у верхній частині представляють собою напівкруглу дугу. Вони використовуються:

 • в приватних заміських котеджах в класичному архітектурному стилі;
 • в комерційних будівлях: бізнес-центрах, готелях, ресторанах і т.п.;
 • деякі забудовники роблять нестандартні вікна в новобудовах, особливо якщо це останній поверх або мансарда.

Потрібно враховувати, що вигнутий профіль без армування, тому за жорсткість і міцність конструкції відповідають бічні і нижня частини рами. Арочне засклення візуально «витягує» фасад будівлі. Стелі всередині приміщень теж здаються вищіми.

арочні вікна

Варіанти арочних вікон:

 • класичні з напівкруглою дугою у верхній частині, яка за діаметром збігається з шириною прорізу;
 • англійські (еліпсоподібні);
 • широкі з низьким склепінням дуги;
 • мавританські (за формою схожі на підкову);
 • неправильні арки та ін.

Залежно від розміру отвору, особливості розташування арочне вікно може бути:

 • глухим;
 • одно- або двостулковим (з поворотним, відкидним або комбінованим типом відкривання);
 • з фрамугою зверху або без неї (яка теж може бути глухою або з відкидним механізмом);
 • багатостулковим.

Круглі вікна

Традиційно круглі віконні прорізи використовуються на горищах, мансардах і інших кімнатах під дахом.

Але останнім часом круглі, напівкруглі і в чверть кола вікна все частіше можна зустріти в спальнях, кухнях, альтанках та інших приміщеннях. Вони виглядають дуже незвично і ефектно.

Вікно кругле може бути:

 • глухим (частіше використовується на горищі, де не потрібно провітрювати приміщення);
 • таким, що відкривається.

Конструкція, яка відкривається, застосовується для отворів великого розміру. Найчастіший і зручний варіант – кругла віконна рама, розділена по середині імпостом (по вертикалі або горизонталі), з одною глухою і другою розпашною стулкою. Іноді роблять дві стулки.

У будівлях в стилі хай-тек доречно виглядають круглі рами з трьома стулками (дві крайні – глухі, та, яка посередині – відкривається).

У плані використання дуже зручні середньопідвісні круглі вікна. Стулки в них повертаються навколо своєї осі на 180˚.

круглі вікна

Трапецієподібні вікна

Вікна в формі трапеції – найбільш затребувані серед нестандартних віконних конструкцій для скління заміських будинків, офісних будівель, сучасних новобудов, готелів, салонів та інших комерційних приміщень. Вони підходять для інтер’єрів та екстер’єрів в найрізноманітніших стилях, починаючи від хай-тек, закінчуючи ретро і провансом.

Трапецієподібна форма віконного отвору прекрасно підходить для скління мансардних поверхів в будинках з одно- або двосхилим дахом. Конструкції з короткими скошеними частинами вгорі прорізу часто використовують замість стандартних прямокутних вікон, щоб зробити зовнішній вигляд споруди більш оригінальним.

Важливі нюанси:

 • кути повинні бути не менше 30˚  для розпашних стулок і не менше 15˚  для глухих (ці обмеження пов’язані з тим, що буде неможлива нарізка віконного скла);
 • мінімальна довжина глухої стулки – 350 мм, рухомої – 400 мм;
 • нижня частина стулок обов’язково повинна бути з прямими кутами.

Трикутні вікна

Віконні рами трикутної форми ідеально підходять, коли потрібно підкреслити незвичайну геометрію будівлі або склити максимальну площу стіни. Це один з найбільш оптимальних варіантів для установки в мансардах і на горищах під гостроверхим двосхилим дахом або з різними «кониками».

Рама може являти собою рівносторонній, рівнобедрений або прямокутний трикутник (все залежить від архітектурних особливостей конкретного будинку).

Найчастіше це глухі конструкції, але іноді їх роблять з відкидним механізмом відкривання. Їх зовнішній вигляд можна урізноманітнити декоративними поперечинами.

Виробництво і ціна нестандартних вікон

Будь-які вікна нестандартної форми виготовляються тільки за індивідуальним проектом. Тут критично важливо правильно заміряти віконний отвір перед запуском конструкції у виробництво. Мінімальна похибка – і віконний блок буде неможливо правильно встановити.

Виготовлення нестандартних моделей ПВХ вікон займає завжди більше часу, якщо порівнювати зі звичайними конструкціями. Вся справа в тому, що в разі «ексклюзивного» проекту всі деталі виготовляються індивідуально. У той час, як для традиційних вікон використовуються типові заготовки.

Через це ціна таких конструкцій трохи вища. На вартість впливає також той факт, що для виробництва нестандартних конструкцій потрібен більші витрати скла і металопластикового профілю.

Порада: подбайте про замовлення нестандартного скління заздалегідь, ще на етапі проектування будинку. На жаль, не завжди все, що заплановано архітектором в проекті, реально реалізувати. Тому краще в процесі консультуватися з фахівцями віконної компанії.

При проектуванні нестандартних вікон важливо правильно розрахувати конструкцію в залежності від форми і розмірів отвору, навантаження на фурнітуру, підібрати склопакет і грамотно провести монтаж такого скління.

Всі описані форми вікон можуть бути не обов’язково білі (про доступні варіанти дизайну віконної рами ми писали в нашій статті). Як і в стандартних вікнах, тут можуть використовуватися енергозберігаючі та тоновані склопакети. Додатково їх можна декорувати шпросами або вітражами.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваш коментар буде опублікований протягом 24 годин.

© 2011 - 2023 Rehau by Panorama