
- Автор Yana Medvedeva
- в Без категорії, Цікаве
Вікна від забудовника: міняти чи ні?
Купівля нової квартири в новобудові – важлива подія для багатьох. І серйозна фінансова інвестиція. Хочеться відразу ж приступити до ремонту. Але все не так просто. Часто скління, яке робить забудовник в новому будинку, не завжди влаштовує за якістю нових власників житла. І тоді постає питання: чи можна міняти вікна в новобудові? І в яких випадках це потрібно робити обов’язково?
Вікна з новобудови: можливі недоліки
Більшість проблем зі склінням в новобудовах пов’язані з тим, що забудовники часто, на жаль, намагаються здешевити будівництво. А значить, економлять максимально на всьому, на чому можна. І на склінні в тому числі.
На чому найчастіше економлять у вікнах в новобудовах:
- “холодний” профіль в житлових кімнатах (взимку в квартирі буде холодно, а рами, швидше за все, будуть промерзати);
- однокамерний склопакет без енергозбереження замість двокамерного енергозберігаючого;
- дешева фурнітура та ручки;
- ущільнювач поганої якості (вікна будуть не герметичні);
- недостатньо міцне армування у віконному профілі (це призводить до деформації віконного блоку, особливо на високих поверхах);
- профіль з неякісного ПВХ (він швидко пожовтіє або посіріє);
- неякісний монтаж, який не відповідає нормам: монтажної піни в стику занадто мало, немає гідро-пароізоляції (від прорізу буде протяг, стекла будуть вкриватися конденсатом, може утворитися цвіль на укосах і т.д.).

Як перевірити вікна в новобудові?
Рішення замінити вікна від забудовника можна приймати не відразу, а через час, подивившись на них “в справі”. Якщо вони справляються нормально зі своїми функціями, залишати, ні – ставити нові. Але чи доцільно це? Ремонт вже зроблений, ви живете в квартирі, через неякісне скління можливо з’явився грибок на укосах …
Звичайно, є недоліки, які можуть з’явитися тільки по закінченні якогось часу. Але є і мінуси, які можна відразу помітити:
- Технічні параметри не збігаються із зазначеними в договорі (інша профільна система, склопакет, фурнітура і т.д.). Це, до речі, привід домогтися від забудовника компенсації, так як є порушенням умов договору.
- Стулки погано відкриваються, із зусиллям або не щільно закриваються, у відкритому положенні самостійно зачиняються. Щоб перевірити герметичність, потрібно покласти аркуш паперу між рамою і стулкою та закрити вікно. Якщо дістати лист при закритій стулці неможливо або дуже складно, скління герметичне. Ще один спосіб: потрібно піднести запалений сірник або запальничку до вікна. Якщо вогонь відхиляється від отвору, значить є протяг. Якщо є тертя між стулкою і рамою, це може свідчити або про деформації віконного блоку, або необхідності регулювання фурнітури.
- Погано чи взагалі не працює поворотно-відкидний механізм або мікропровітрювання (якщо вони передбачені договором).
- Ручки хрумтять, погано відкриваються, в закритому положенні не стають вертикально.
- Є відхилення за рівнем розташування рами.
- Склопакети не двокамерні і не енергозберігаючі. Згідно будівельних норм в усіх житлових приміщеннях повинні бути встановлені вікна з двокамерними склопакетами з енергозберігаючим напиленням і аргоном. Як переконатися, що склопакет енергозберігаючий, ви можете прочитати в нашій статті.
- Є іржа на фурнітурі. Вона призводить до передчасного виходу з ладу поворотних і відкидних механізмів.
- “Голий” монтажний шов. Монтажна піна на стику віконного блоку і отвору повинна бути обов’язково захищена гідро-пароізоляцією. Інакше вона швидко почне руйнуватися від вітру, сонця, дощу. Але тут потрібно дивитися, який монтаж прописаний в договорі. Можливо, забудовником передбачена звичайна установки тільки з використанням піни.
- Пошкоджений ущільнювач.
- Подряпини на профілі і склопакеті.
- Явні механічні пошкодження: відколи, тріщини і т.п.

Щось з перерахованого вище можна виправити. Наприклад, замінити ручку, що погано працює , відрегулювати і почистити фурнітуру, замінити ущільнювач або навіть склопакет. Але найчастіше доводиться повністю міняти вікна від забудовника.
Ремонт в новобудові – від самого початку досить витратна справа. І звичайно, коли ви купуєте квартиру в новому будинку, хочеться, щоб хоча б не потрібні були нові вікна та двері. Адже ви платите і за них теж. Але, на жаль, досить багато компаній-забудовників намагаються заощадити на будівництві. Тому часто в новобудовах встановлене неякісне скління.
Але це не означає, що абсолютно у всіх нових будинках погані вікна. І поспішати міняти їх відразу ж не варто. Найкраще запросити фахівця з надійної компанії для оцінки наявного скління.
Якщо все таки ви прийняли рішення встановлювати нові вікна, серйозно підійдіть до вибору фірми (про рекомендації, як це зробити, можна прочитати за посиланням).
Panorama працює в сфері установки вікон більше 12 років, а з 2017 року є авторизованим торговим партнером Rehau. Виробництво – тільки на сертифікованих заводах з використанням кращої європейської фурнітури.