• Вересень

    20

    2021
  • 83
  • 0
Скління балкона: ТОП 5 помилок

Скління балкона: ТОП 5 помилок

Сьогодні свої послуги пропонують десятки і сотні віконних фірм. На жаль, не всі вони роблять свою роботу досить добре і встановлюють вікна та балкони з порушеннями технології і норм скління. І тоді недавно засклений балкон починає текти, з’являється конденсат і цвіль, від рами протяги і т.д.

У нашому блозі ми вже писали про часті помилки в установці вікон. Це:

  • не вирівняна поверхня отвору;
  • монтаж рами не за рівнем;
  • неправильний розподіл кріплень;
  • проникаючі кріплення в нижній частині рами;
  • не ізольований монтажний шов.

Всі ці помилки стосуються і балконів з лоджіями, але в цій статті ми розглянемо специфічні помилки, які стосуються їх скління.

Неправильний вибір профілю для скління балкона або лоджії

Багато хто приєднують простір балкона або лоджії до житлової кімнати. В цьому випадку потрібно тепле скління, яке буде забезпечувати комфортну температуру в будь-який час року і хорошу звукоізоляцію. Для цього підійдуть профілі монтажною шириною мінімум 70 мм. Серед систем Rehau це Euro-Design 70, Synego, Brillant, Geneo.

Якщо на утепленому балконі встановити балконний блок з трикамерного профілю (наприклад, Euro-Design 60) і без енергозберігаючого склопакета, то взимку там буде холодно, незважаючи на теплоізоляцію, а скління буде промерзати.

Такий віконний профіль підходить тільки для холодного скління. Але при цьому важливо вибрати більш «теплу» профільну систему для балконного блоку, інакше в квартирі буде холодно при мінусовій температурі за вікном.

Неправильна підготовка до утеплення

Якщо ви плануєте утеплювати лоджію або балкон, важливо правильно встановити скління.

По-перше, повинні бути розширювальні профілі по периметру рами. Якщо їх немає, ніде буде укласти утеплювач, і він буде перекривати вікно. І подальше оздоблення балкона буде неможливе.

По-друге, коли ви робите винос по підвіконню, він теж повинен обов’язково утеплятися. Інакше в мороз там буде промерзати (навіть якщо все інше утеплення балкона було зроблено якісно). Найкраще, якщо в балконному склінні буде встановлений теплий підставочний профіль. Тоді в підвіконній зоні не буде містка холоду.

засклений балкон

Відсутність або неправильна установка верхнього відливу (козирка)

Відсутність козирка – найсерйозніша помилка. Він захищає балкон від потрапляння води всередину під час дощу. Також він закриває монтажний шов зовні. Якщо відливу немає, монтажна піна з часом руйнується і перестає бути герметичною, починає протікати. Внутрішнє оздоблення балконів без козирка в результаті псується, може з’явитися цвіль.

Над верхнім відливом не повинно бути видно монтажної піни. Вона обов’язково повинна бути захищена герметиком або стрічкою ПСУЛ.

Іноді роблять занадто широкий верхній відлив. Це виправдано тільки тоді, коли робиться великий винос. У всіх інших випадках досить нахлеста на стелю 20 см, що запобігає протіканню під час дощів.

Відсутність або недостатньо хороша ізоляція монтажного шва в бічній частині балкона

Якісне скління балкона передбачає, що внутрішні і зовнішні бічні монтажні шви будуть закриті спеціальними нащільниками. Вони можуть бути з пластику або металу. Якщо їх не буде, монтажна піна всього через рік розсиплеться, і балкон почне протікати з усіх боків. Через це зіпсуються оздоблення, утеплення, покриття для підлоги і т.д.

Крім того, монтажна піна, що стирчить з швів, виглядає неакуратно і псує зовнішній вигляд всієї конструкції.

Не укріплений парапет

Пластикове скління дуже важке. Найчастіше ті парапети, які встановлюються на балконах (особливо в хрущовках і ще старіших квартирах) не призначені для великих навантажень. Якщо їх не зміцнити, то з часом вони починають просідати під вагою вікон і “потягнуть” їх за собою. В результаті профіль деформується, склопакети можуть тріснути, перестануть нормально відкриватися стулки, збільшиться навантаження на фурнітуру, і вона вийде з ладу.

З цієї причини парапет потрібно обов’язково зміцнити (якщо до цього балкон не був засклений) або заново його побудувати.

На жаль, неможливо передбачити потенційні проблеми з установкою балкона до моменту підписання договору з віконної компанією. Ви не можете знати, наскільки якісним буде монтаж. Деякі помилки і проблеми будуть видні відразу після закінчення робіт. Але більша частина стане помітна через 2-3 місяці.

Тому основне, про що варто потурбуватися перед тим, як підписувати договір – це термін і умови гарантії. У компанії Panorama гарантія на установку становить 5 років. Протягом цього часу ми оперативно виправимо можливі дефекти монтажу, а також безкоштовно проведемо сезонне регулювання фурнітури.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваш коментар буде опублікований протягом 24 годин.

© 2011 - 2023 Rehau by Panorama