
- Автор Yana Medvedeva
- в Без категорії, Продукція
Скління тераси і веранди
Скляні тераси і веранди стають дуже популярні і серед дизайнерів екстер’єрів, і серед власників заміської нерухомості. Установка скління дозволяє користуватися всіма перевагами цих прибудов в будь-який час року, а не тільки влітку в гарну погоду. До плюсів засклених терас і веранд також відносяться:
- збільшення корисної площі будинку;
- захист від опадів меблів і підлогових покриттів;
- можна облаштувати зимовий сад;
- прикраса фасаду будинку.
Скління веранди або тераси відрізняється від звичайних вікон або балконних блоків. Розглянемо його особливості докладніше.

Холодне і тепле скління
Сезон використання тераси або веранди з холодним склінням – близько півроку (приблизно з середини квітня до середини жовтня). Там буде тепліше, ніж на вулиці, всього на 5-6˚C в середньому. Основна його функція – захист від негоди, вітру і пилу.
Підходять 3-камерні ПВХ-профілі (такі як Rehau Euro-Design 60) і звичайні однокамерні склопакети.
Тепле скління потрібно, якщо ви хочете активно користуватися верандою або терасою протягом усього року незалежно від сезону. Для нього потрібно вибирати «теплі» енергоефективні металопластикові профілі.
Серед профілів Рехау підходять:
- Euro-Design 70 – 5-камерний профіль з монтажною глибиною 70мм і двоконтурним ущільнювачем. Це найдоступніший варіант металопластикового профілю, який підходить для тепломодернізації житлових приміщень.
- Synego – профіль з рекордними показниками шумопоглинання і теплоізоляції. 6 камер в стулці, 7 камер в рамі, конструктивна глибина 80 мм.
- Geneo – найтепліший і найлегший профіль в лінійці Rehau, виготовлений за технологією армування в масі з інноваційного полімеру RAU-FIPRO. Підходить для будинків з пасивним отопленням.
Дізнатися докладніше про профілі Rehau ви можете тут.
Важливо також правильно підібрати енергозберігаючі пакети. Вони мають бути:
- двокамерні (чим більше повітряних «прошарків», тим тепліше вікно);
- з енергозберігаючим або мультифункційним напиленням, яке буде відражати тепло назад у приміщення, не випускаючи його на вулицю (мультифункціональні скла додатково захищають від УФ-променів);
- заповнені інертним газом (одна або дві камери);
- з пластиковою дистанційною рамкою між склами, яка не утворює місток холоду по периметру склопакета.
Важливий нюанс – якісна фурнітура, яка забезпечить щільний затвор стулок. Економити на ній не потрібно.
Щоб скління було дійсно теплим, його установка повинна проводитися за нормами ДСТУ. Це так званий теплий монтаж, коли проводиться додаткова паро-гідроізоляція монтажного шва. Він допомагає значно поліпшити енергозберігаючі властивості вікон.

Часткове або панорамне скління?
Вибір повного або часткового скління залежить, перш за все, від розташування будинку. Якщо веранда або тераса виходять в відокремлений сад, приховані від сторонніх очей, то вибирайте панорамні вікна. Якщо ж вони «дивляться» прямо у двір сусідів, то, швидше за все, варто віддати перевагу стандартним віконних рам.
Якщо ви принципово хочете панорамне скління тераси або веранди, то питання приватності можна вирішити за допомогою:
- тканинних і рулонних штор;
- вертикальних або горизонтальних жалюзі;
- тонування.
Деякі обмеження можуть бути пов’язані і з особливостями конструкції тераси або веранди. Наприклад, якщо у них є тільки фундамент і дах, то простіше буде встановити панорамні вікна. І навпаки, якщо є бордюр – вікна стандартного розміру.
Окремо варто сказати про засклення громадських закладів: кафе, ресторанів, салонів і т.п. Засклені тераси і веранди там найчастіше панорамні. Вони ефектніше виглядають, забезпечують більше природного освітлення, приміщення виглядає більше і просторіше, їх можна цікаво обіграти з точки зору дизайну.

Спосіб відкриття
Коли ви вибираєте спосіб відкривання дверей і вікон на заскленій веранді або терасі, враховуйте наявність або відсутність вільного місця для розпашної стулки, загальну стилістику будинку (в першу чергу, фасаду), тип скління (тепле або холодне, панорамне або стандартне). І, звичайно ж, бюджет, який ви готові витратити.
Розпашні вікна і двері – звичний всім спосіб відкривання. Найдешевший варіант. Стулки можна встановлювати на провітрювання.

Розсувні (слайдінгові) конструкції – більш сучасний варіант. Rehau пропонує кілька видів таких систем:
- HST-портали – підйомно-розсувні конструкції для отворів шириною до 10 м і висотою до 2,8 м. Кількість стулок – від 2 до 4. Принцип роботи, як у дверей в шафах-купе.
- PSK-системи – паралельно-зсувні конструкції портального типу. Складаються з двох секцій: глухий і рухомий, які додатково можеуть відкриватися в режим провітрювання.
- Euro-Design Slide і High-Design Slide – системи для холодного скління. Максимальна ширина – 4 м. Можливі конструкції з 2, 3, 4 або 6 секціями (частина стулок можуть бути глухі або всі рухомі).
- Panorama Swing-Design – унікальна система панорамного скління без імпостів, де кожна стулка рухається незалежно від інших. Максимальні розміри для конструкцій з білого профілю 4 × 2,28 м, з кольорового – 3 × 2,18 м.
- Двері-гармошка можуть встановлюватися в дверні отвори розмірами до 4 × 2,8 м. Складаються із сегментів, послідовно з’єднаних один з одним. Можуть відкриватися стулки в одну або дві сторони, всередину приміщення або назовні.
Останні два способи відкривання – ідеальне рішення для так званих «універсальних» терас і веранд. Скління закривається на холодний період року, а при теплій погоді – забирається.
Розсувні системи ми докладно описували в нашому матеріалі (читати тут).

Монтаж скління на веранді або терасі має свої нюанси, тому вимагає великого досвіду і від проектувальника, і від установників. Важливо підібрати не тільки якісні вікна, а й надійного перевіреного виконавця.
Студія вікон Panorama на ринку установки пластикових віконних систем більше 10 років і є авторизованим торговим партнером Рехау. В нашій команді працюють досвідчені менеджери і монтажники, які досконально знають нюанси підбору і установки профільних систем, склопакетів і фурнітури для будь-якого виду скління.