
- Автор Yana Medvedeva
- в Без категорії, Цікаве
Які вікна краще: пластикові чи дерев’яні?
Ніхто не стане сперечатися, що вікна ПВХ – це надійно, довговічно і відносно недорого. Адже вже понад 20 років саме металопластикові конструкції найчастіше використовуються для скління.
Тим не менш, все ще досить часто зустрічаються потенційні замовники, які сумніваються, що краще – пластикові або дерев’яні вікна.
Однозначно відповісти на це питання, на жаль, не можна. Сучасні металопластикові та дерев’яні віконні конструкції при однакових склопакетах і фурнітурі мають приблизно однакові тепло- та звукоізолюючі показники. Але ми все ж таки постаралися визначити, які вікна краще.
Пластикові та дерев’яні вікна: порівняльна характеристика
Екологічність
Головною перевагою дерев’яного скління вважається його екологічність. Деревина – це натуральний матеріал. Щодо ПВХ, то з якоїсь причини досі він вважається “шкідливим” матеріалом.
Хоча це не так. Полівінілхлорид, з якого виготовляються пластикові віконні конструкції – найбільш вивчений на сьогоднішній день полімер. І вже давно доведено, що він абсолютно не токсичний і не виділяє шкідливих речовин у повітря навіть під час пожежі. З ПВХ сьогодні виготовляють побутову техніку, посуд, дитячі іграшки, медичні прилади.
Ще один аргумент “ЗА” – профілі Rehau підходять для вторинної переробки.

Теплоізоляційні характеристики
З точки зору властивостей зберігати тепло дерев’яний та металопластиковий профіль приблизно однакові. Наприклад, у клеєного бруса товщиною 78 мм із дуба коефіцієнт опору теплопередачі 0,94 м²K/Вт, а із сосни – вже 1,2 м²K/Вт. У профілю Rehau Synego шириною 80 мм (всього 2 мм різниця) цей коефіцієнт становить 1,06 м²K/Вт. Тобто більше, ніж у дубових вікон, і приблизно такий самий, як у соснових.
Звичайно, тут ще важливі властивості склопакетів. Дерев’яні вікна зі склопакетами з двома камерами, низькоемісійним напиленням та аргоном будуть такі ж теплі, як і з металопластику.
Однак є деякі конструктивні нюанси дерев’яних вікон, які впливають на їхню “теплоту”. Це насамперед спосіб фіксації склопакета у рамі.
У пластикових вікнах склопакет кріпиться та герметизується спеціальними ущільнювальними контурами. Вони інтегровані у віконний профіль та штапики, які у свою чергу замикаються у пазах. Таким чином, конструкція виходить максимально герметична.
У вікнах з деревини штапи кріпляться за допомогою маленьких цвяшків. А для герметизації шва між склопакетом і рамою використовують герметик із силікону. Цей спосіб хоч і є цілком надійним, але все ж таки викликає ряд труднощів. По-перше, металеві цвяшки утворюють невеликі містки холоду. По-друге, герметик потрібно буде періодично оновлювати. По-третє, якщо необхідно замінити склопакет, демонтаж старого буде дуже складним.

Зовнішній вигляд
Вирішальний аргумент на користь дерев’яних вікон – їх привабливий зовнішній вигляд. Дійсно, природна структура дерева виглядає дуже затишно і “дорого”. Але є й альтернатива – пластикові вікна під дерево.
Rehau пропонує два варіанти колірних рішень, що імітують натуральну деревину:
- KALEIDO COLOR – кольорова ламінація віконних профілів, у колірній гамі якої представлений великий вибір різноманітних кольорів, у тому числі під дерево: золотий дуб, горіх, темний дуб та ін.;
- KALEIDO WOODEC – плівки для ламінації, які не просто повторюють натуральні деревні відтінки, а й на дотик практично не відрізняються від справжнього дерева.
На всі кольорові профілі Рехау діє гарантія 10 років на збереження кольору.
Догляд
Металопластикові вікна передбачають не дуже складний догляд:
- для очищення профілю від забруднень достатньо мильної води та губки (не можна використовувати металеві щітки та жорсткі мочалки, а також засоби для чищення з абразивами);
- періодичне очищення водовідвідних каналів та фурнітури від пилу за допомогою м’якої щітки;
- змащування ущільнювача та фурнітури двічі на рік.
У випадку з дерев’яними вікнами, крім регулярного догляду за фурнітурою та ущільнювачами, необхідне нанесення захисних складів від комах та грибка, а також декоративного покриття (зазвичай це лак) приблизно раз на 3-5 років.
Крім того, потрібно враховувати, що певні забруднення можуть увібратися в деревину і буде потрібна серйозніша реставрація.

Довговічність
У середньому термін служби вікон із пластику становить від 20 до 50 років. Такий великий розбіг обумовлений якістю профілів, склопакетів та фурнітури, умовами експлуатації та адекватним доглядом.
Довговічність дерев’яних вікон залежить насамперед від породи дерева, що була використана для виробництва. Так, наприклад, профіль із сосни прослужить до 50 років, з модрини – 60 років, а з дуба – до 100 років.
АЛЕ! Дуже важливим для тривалого терміну експлуатації дерев’яного скління є правильний регулярний догляд, про який ми писали вище.
Ціна
Вартість якісних пластикових вікон, звичайно, не можна назвати дуже дешевою. Розрахувати орієнтовну вартість ви можете на нашому сайті у спеціальному калькуляторі цін.
Дерев’яні вікна з сосни дорожчі за металопластикові приблизно на 50%. Дуб або модрина коштуватимуть ще дорожче.
ПВХ та дерево – зовсім різні за своїми властивостями матеріали. І дерев’яні, і пластикові вікна однаково добре справляються з основним своїм завданням – захист вашого будинку від холоду. Але якщо оцінювати їх з погляду стійкості до негативних атмосферних впливів, простоти догляду, надійності та ціни, то пластикові вікна багато в чому виграють.