• Серпень

  20

  2021
 • 170
 • 0
Протизламна фурнітура для пластикових вікон

Протизламна фурнітура для пластикових вікон

Понад 70% крадіжок зі зламом в квартирах і приватних будинках відбувається шляхом проникнення зловмисників через вікна і балкони. При цьому в більшості випадків, щоб потрапити всередину приміщення, злодії зламують стулки. Робиться це майже безшумно, протягом декількох хвилин і з мінімальними зусиллями. Злочинцям навіть не будуть потрібні якісь спеціальні інструменти. Досить звичайної викрутки і фомки.

Одним з найбільш ефективних і недорогих способів запобігти можливому злому – це антивандальна фурнітура на пластикові вікна.

Протизламна фурнітура: особливість конструкції

Конструктивно антивандальна віконна фурнітура має кілька особливостей:

 1. Цапфи (запірні елементи) мають грибоподібну форму, яка робить їх стійкими до злому. Вони більш стійкі до навантаження на розрив (до 1,5 тонн).
 2. Більша кількість цапф по периметру. У стандартній фурнітурі запірних точок всього три: по одній знизу, вгорі і збоку. Чим більше вузлів запирання, тим більше часу грабіжникові знадобиться, щоб віджати стулку.
 3. Антивандальні відповідні планки, що забезпечують додатковий опір при спробі злому. Вони мають спеціальні «вушка» в отворі, в який входить цапфа. Коли злочинці намагаються підняти стулку, грибоподібні запірні елементи чіпляються за ці «вушка» і не дають зламати її.

Додатково можна встановити віконну ручку з замком. Її механізм запобігає відкриттю стулки зовні. При цьому відкривати її, як зазвичай, зсередини можна, потрібно лише розблокувати вбудований замок ключем.

У віконний профіль також монтується захисна сталева пластина, яка не дає висвердлити ручку з боку вулиці.

протизламна фурнітура

Класи захисту антизламної фурнітури для вікон

Те, наскільки вікна стійкі до злому, визначається класом їх захисту. Він показує, який час і які інструменти будуть потрібні грабіжникам, щоб зламати стулку. Чим вищий клас зламостійкості, тим надійніше вікна.

 • WK-1 – базовий захист від злому з використанням тільки фізичної сили, наприклад, удару ногою або плечем;
 • WK-2 – захист від злому із застосуванням підручних інструментів: викрутки, плоскогубців, молотка, розвідного ключа;
 • WK-3 – захист від грубого злому досвідченим злочинцем з використанням важких інструментів типу цвяходера, лому, монтировки.

Існують ще класи захисту WK-4, WK-5, WK-6. Они вимагають істотної переробки віконної конструкції, використовуються рідко і тільки в приміщеннях, де потрібен підвищений рівень безпеки.

Клас зламозахисту залежить від комплектації фурнітури протизламними елементами. Чим їх більше, тим вищий ступінь захисту.

Щоб визначитися з класом захисту від злому, потрібно врахувати кілька факторів:

 • де розташований ваш будинок (в районі з великою щільністю забудови або в віддаленому місці);
 • наскільки добре видно ваші вікна перехожим;
 • наскільки легкий доступ до вікон (на якій висоті вони розташовані, чи є паркан і т.д.);
 • якщо у вас стоїть сигналізація, через який мінімальний час може прибути допомога.

Коли ви живете на першому-другому поверсі або в приватному будинку, то питання захисту вікон від злому для вас більш ніж актуальне. Ви можете використовувати для цих цілей решітки та ролети, але вони найчастіше псують зовнішній вигляд фасаду. Ще одне рішення – установка сигналізації. Однак потрібно розуміти, що групі реагування буде потрібен певний час, щоб дістатися на місце злочину, і зловмисники можуть вже втекти.

Тому один з найефективніших способів захистити ваш будинок від крадіжки – це протизламна фурнітура. Важливий момент – вона не є 100% гарантією захисту ваших вікон від злому. Питання тільки в тому, скільки часу і зусиль знадобитися грабіжникам, щоб проникнути до вас в будинок. Чим довше вони будуть намагатися зламати вікно, тим більше вірогідності, що їх хтось почує або помітить.

У салоні Panorama ми пропонуємо нашим клієнтам укомплектувати вікна надійною антивандальною фурнітурою від кращих європейських виробників, наприклад, Siegenia або Greutch Unitas.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваш коментар буде опублікований протягом 24 годин.

© 2011 - 2023 Rehau by Panorama