• Липень

    9

    2021
  • 103
  • 0
Rehau Synego і Geneo – вікна для пасивного будинку

Rehau Synego і Geneo – вікна для пасивного будинку

В останні кілька років питання енергозбереження хвилює, напевно, кожного. Ціни на енергоносії з кожним роком стають все вище, і опалювати своє житло стає все дорожче.

Тому популярнішими стають так звані пасивні будинки (інші назви «екобудинки», «енергозберігаючі будинки»). Їх головна особливість – низьке споживання енергії завдяки пасивним методам енергозбереження, які спрямовані на накопичення тепла з навколишнього середовища. У порівнянні зі звичайними будівлями екобудинки споживають в 8-10 разів менше енергії.

Для цього потрібно:

  • обрати для побудови такого будинку місце з хорошою інсоляцією (сонячним освітленням) протягом усього року;
  • використовувати «правильну» архітектурну форму будівлі;
  • застосування теплоізоляційних матеріалів і конструкцій, в тому числі і вікон.
вікна для пасивного будинку Rehau Geneo

Які вікна потрібні для пасивного будинку?

Виходячи із загальної концепції екобудинків, основна функція віконних конструкцій – це не тільки якомога більше мінімізувати тепловтрати, а й бути джерелом тепла. Тому вікна повинні займати велику площу. Часто стіна в пасивному будинку, що виходить на сонячну сторону, засклена повністю.

Робиться це тому, що енергозберігаючий склопакет тепліше навіть за найтепліший профіль. Плюс він буде «пускати» сонячне світло, яке буде нагрівати повітря всередині будинку.

Далі розглянемо докладніше технологічні вимоги до вікон в пасивному будинку.

Rehau Geneo і Synego – кращі профільні системи для еко будинків

Перше, про що поговоримо – це профільна система. Основні вимоги:

  • теплопровідність Uw не більш 0,8 Вт / м2К;
  • мінімум 6 камер в профілі;
  • монтажна глибина не менше 80 см;
  • повинна витримувати велику вагу склопакета і сильні вітрові навантаження.

Цим вимогам відповідають профілі Рехау Синего і Генео – найтепліші профільні віконні системи в продуктовій лінійці бренду.

rehau synego

Rehau Synego – профіль з 6 камерами в стулці і 7 камерами в рамі. Віконні конструкції з профільної системи Синего на 50% тепліші за звичайні ПВХ вікна. Його товщина – 80 мм. Підходить для двокамерних склопакетів шириною до 51 мм.

У стандартній комплектації є 2 контури ущільнювача RAU-PREN. Є можливість використовувати додатково третій контур ущільнення (система Synego MD).

Rehau Geneo – унікальний пластиковий віконний профіль, аналогів якому на сьогоднішній день немає. Це 6-камерна профільна система, армована в масі, з трьома контурами ущільнення RAU-PREN. Це означає, що в ній не використовується сталеве армування, через яке може утворюватися місток холоду.

Дозволяє виготовляти скління рекордно великих розмірів: 2,6×1,3 м (але в цьому випадку при виробництві вікон потрібно використовувати металевий армуючий профіль і спеціальну технологію вклеювання склопакета). Стулка витримає склопакет вагою до 150 кг.

У лінійці є також профіль, офіційно сертифікований для використання в пасивних будинках – це Rehau Geneo PHZ. Від звичайного Рехау Генео він відрізняється тим, що в камерах профілю встановлені спеціальні термомодулі, які роблять вікна ще теплішими.

рехау генео

Склопакети для скління енергозберігаючого будинку

Як ми вже писали вище, скління в пасивних будинках займає велику площу. Тому дуже важливо, щоб склопакети були не просто енергозберігаючими, а максимально теплими.

Якими характеристиками повинні володіти склопакети в еко будинку?

  • мінімум 2 камери, заповнені інертним газом;
  • наявність мінімум двох низькоемісійних або мультифункціональних стекол;
  • полімерна дистанційна рамка.

Детальніше про енергозберігаючі стеклопакети ви можете прочитати в нашій статті за посиланням.

Особливості монтажу вікон в будинках з пасивним опаленням

Стик віконної рами і отвору – «слабке місце» в склінні. Саме через монтажний шов може йти велика кількість тепла.

У еко будинках установка вікон повинна проводитися тільки за технологією теплого монтажу. Що це таке, можна прочитати в нашому блозі за посиланням.

Основний принцип євромонтажу – це гідро-пароізоляція монтажного шва з використанням паро і гідроізоляційних монтажних стрічок. Тришаровий монтажний шов – обов’язкова умова і гарантія мінімізації втрат тепла. Крім того, це допоможе регулювати вологість в будинку.

Для додаткового утеплення простору під підвіконням використовується теплий підставочний профіль з надщільного екструдованого полістиролу.

Конкретні характеристики і особливості вікон залежать від багатьох факторів. В першу чергу, від кліматичних особливостей регіону, в якому ви плануєте будівництво, і показників енергоефективності інших систем і матеріалів в будинку.

Щоб правильно підібрати вікна для будинків з пасивним опаленням, потрібно врахувати багато нюансів: конфігурацію віконних блоків, площу скління і т.д.

Звертаємо вашу увагу, що ця стаття носить виключно ознайомчий характер. Проектуванням пасивних будинків займаються вузькопрофільні фахівці, які підбирають в тому числі і відповідні вікна.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваш коментар буде опублікований протягом 24 годин.

© 2011 - 2023 Rehau by Panorama