
- Автор Yana Medvedeva
- в Без категорії, Цікаве
Засклення балкону: як заощадити?
Ремонт балкона часто багато власників квартир відкладають «на потім», через те, що їх лякає підсумкова вартість робіт. Дійсно, утеплення, скління, винос по підвіконню або по підлозі, внутрішнє оздоблення, зовнішня обшивка – все це складається в далеко немаленьку суму.
У цій статті ми розповімо вам, як можна засклити балкон або лоджію дешевше.
Варіант не склити ми розглядати не будемо. Це, звичайно, заощадить досить велику суму грошей в моменті. Але в перспективі, навпаки, спричинить додаткові витрати. Наприклад, квартиру доведеться сильніше опалювати, бо за балконних блоком буде відразу вулиця, і в кімнаті буде холодніше. До того ж доведеться частіше ремонтувати балконну плиту та фасадну стіну, тому, що вони не будуть захищені ні від опадів, ні від вітру, ні від сонця.
Основні рекомендації, як засклити балкон дешевше
- Найкраще відмовтеся від утеплення балкона, якщо ви його планували. Крім того, що ви заощадите на монтажі теплоізоляції (що само по собі недешеве задоволення), вам не потрібно буде встановлювати дорогі енергоефективні вікна.
- Не робіть винос по підлозі або по підвіконню. Звичайно, збільшити площу балкона нікому не завадить, але вартість таких робіт досить висока.
- Якщо зовнішня обшивка балкону в хорошому стані, не демонтуйте її. Можливо досить буде невеликого косметичного ремонту.
- Не робіть багато стулок. Залиште рівно стільки, щоб було зручно користуватися ними (наприклад, вивішувати білизну) та мити їх.
- Один великий склопакет встановити дешевше, ніж два маленьких при однаковій сумарній площі. Тому там, де це можливо (наприклад, де передбачаються глухі стулки), віддавайте перевагу саме великим склопакетам. Однак варто враховувати, що його площа повинна бути не більше 2 м2, інакше, навпаки, доведеться доплатити за склопакет.
- Від вигадливого дизайну балкона також варто відмовитися, вибравши максимально просту внутрішню обробку та лаконічне наповнення, типу недорогих дерев’яних або металевих стелажів й полиць. Або зовсім не організовувати систему зберігання.
- Доведеться забути також і про кольоровий віконний профіль, оскільки він дорожче білого.

Вибираємо економічний металопластиковий профіль для ремонту балкона
Оскільки тепле скління балкона, як ми зазначили вище, далеко не дешевий варіант, зупинимося на холодному.
Головна функція холодного скління – захист від негоди, вітру, пилу. Тепло воно зберегти не допоможе. Проте, перепона на шляху холоду в зимовий час буде. І в квартирі буде тепліше, ніж в разі, коли балкон взагалі не засклений.
Для такого скління підходять найпростіші трикамерні віконні профілі, наприклад Rehau Euro-Design 60. Це профільна система, монтажна глибина якої 60 мм. Для неї підходять одно- та двокамерні склопакети товщиною до 33 мм (однокамерні дешевше).
Засклення балконів: французьке або традиційне?
Відповідь на питання, що дешевше, звичайне скління балкона або панорамне, неоднозначне. Потрібно враховувати кілька моментів.
Якщо брати до уваги тільки вартість виготовлення самої віконної конструкції і монтажу, то французький балкон, звичайно, програє.
Але потрібно враховувати стан парапету та балконної плити. Коли вони в хорошому стані, то вибирайте стандартне скління.
Однак, якщо потрібна повна реконструкція або капітальний ремонт парапету, то установка панорамного балкона набагато вигідніше. Тому що не будуть потрібні зварювальні роботи для відновлення парапету, його утеплення, обшивка зовні, внутрішнє оздоблення балкону потрібна буде тільки для фасадної стіни.

Комплектуючі для ремонту балкона
Немаленька сума «набігає» зверху ціни вікон коштом додаткових комплектуючих. Від деяких можна відмовитися, інші – обов’язково варто використовувати, але можна заощадити:
- Козирки встановлювати варто обов’язково. Вони захищають балкон від опадів. Щоб не переплачувати, вибирайте варіанти з оцинкованої сталі. Вони недорогі та довговічні. Єдиний недолік – шумлять під час сильного дощу.
- Деякі продавці вікон для економії рекомендують замість поворотно-відкидний фурнітури встановлювати поворотну, бо вона дешевше. Але краще так не робити. Поворотно-відкидна фурнітура має більше точок замикання та забезпечує кращий притиск стулки. Якщо хочете заощадити коштом фурнітури, краще зробіть менше стулок, замінивши їх глухими (але не на шкоду функціональності).
- Підвіконня – це те, від чого можна легко відмовитися, якщо на рахунку кожна копійка. Якщо ж вам потрібно місце, наприклад, для того щоб розставити кімнатні рослини, то можна вибрати вироби одного з виробників бюджетного сегмента: Kraft або Sauberg. Вони не вигоряють, зносостійкі, міцні. Ще одна хитрість: чим вужче підвіконня, тим воно дешевше.
- Москітні сітки – ще один обов’язковий аксесуар для вікон, адже ніхто не зрадіє комарам та мухам у себе у квартирі влітку. Сітки на кишенях або на кріпленні Анвіс хоча і менш зручні, ніж на петлях, але коштують трохи менше.
- Економити на безпеці дитини не варто. Тим більше, що можна купити найпростіші дитячі блокіратори на вікна, ціна яких не перевищує 3 $. Але знадобляться вони тільки, якщо у вас є діти.
Навіть якщо ваш бюджет на ремонт балкона обмежений, це не означає, що ви повинні вибирати самі доступні за ціною пропозиції на ринку. Адже ви повинні розуміти, що супердешевий балкон – це:
- ненадійний профіль з низькоякісного пластика, який швидко пожовтіє;
- слабке армування, через якого профіль може деформуватися;
- низькопробна фурнітура з поганими експлуатаційними характеристиками і т.д.
Ще один важливий момент – на монтажі балкона економити не можна. Від його якості залежить довговічність і надійність ваших вікон. Тому важливо, щоб установка проводилася з урахуванням всіх нормативних і технологічних вимог.
У салоні вікон Panorama працює команда досвідчених професіоналів, які підберуть оптимальне для вас за ціною рішення.