• Серпень

  27

  2021
 • 427
 • 0
Штульпові вікна і двері

Штульпові вікна і двері

У стандартній віконній конструкції є одна важлива деталь – це імпост. Він є опорою для стулки і підсилює віконний блок в цілому. Саме в нього встановлюється запірна фурнітура.

Але є ситуації, коли вікна з імпостом не завжди підходять. Наприклад, отвір вузький. Або ви хочете повноцінний панорамний вид, скажімо, на веранді або балконі. В цьому випадку зверніть увагу на пластикові двері та вікна з штульпом (з несправжнім імпостом).

Що таке штульпове відкривання?

Конструктивно реалізувати вікно без центральної вертикальної перемички можливо. Але просто прибрати імпост не можна. Адже не буде можливості замикати стулки, і вони не будуть обмежені в русі.

Щоб ці проблеми вирішити передбачений штульп. Це частина рухомої стулки (а не рами, як імпост) у вигляді окремого профілю. При змиканні двох стулок штульп виконує функцію фіксатора.

Штульпове вікно або двері складається з двох рухомих стулок. Одна з них робоча (активна). Запірна фурнітура встановлюється на неї. Може бути з поворотно-відкидним або тільки поворотним механізмом.

Опорою для першої стулки служить друга. Вона неробоча (пасивна, залежна).

Пасивна стулка фіксується штульповим запором (встановлюється по всій довжині фальца, у нього один важіль управління, який активує обидві точки замикання).

штульпові двері

Штульпові вікна і двері: плюси і мінуси

Головна перевага використання штульпа – це повністю вільний проріз, коли ви відкриваєте обидві стулки.

Коли вони закриті, в будинок надходить більше природного світла. Тому що з’єднання посередині віконного блоку менше, ніж в аналогічної конструкції з імпостом (приблизно на 5 см). Та й миття таких вікон набагато простіше.

Штульповий запор повністю «ховається», коли стулки закриті. До речі, зламати з боку вулиці штульпові вікна складніше, тому що стулки, коли з’єднуються, замикаються (тобто одна входить в іншу).

Штульпові двері, до речі, набагато більш звичні в інтер’єрах житлових і комерційних приміщень. Адже всі двостулкові двері – зі штульповим відкриванням (інакше імпост заважав би проходити).

Як і звичайні ПВХ-конструкції, штульпові можуть бути ламіновані, з алюмінієвими накладками і будь-якої нестандартної форми.

Серед недоліків штульпових конструкцій:

 • можна зробити тільки двостулкове вікно або двері;
 • не можна встановити на стулку зі штульпом поворотно-відкидну фурнітуру (тільки поворотну, режим провітрювання неможливий);
 • менш жорстка конструкція (це може бути критичним на виробах великої висоти);
 • москітну сітку потрібно встановлювати на весь отвір;
 • доведеться встановити фурнітуру з мікроліфтом, щоб стулки НЕ провисали, тому що навантаження від їх ваги припадає тільки на петлі;
 • ціна виробів зі штульповим відкриванням на 10-15% дорожча за звичайні.

Головний плюс штульпових конструкцій – відсутність вертикального імпоста, який ділить проріз на дві частини. Це ідеальне рішення для двостулкових пластикових дверей і скління на лоджії, балконі, веранді або терасі.

У студії Panorama ми пропонуємо своїм клієнтам штульпові вікна і двері, які виробляються з якісного профілю з використанням надійної європейської фурнітури.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваш коментар буде опублікований протягом 24 годин.

© 2011 - 2023 Rehau by Panorama