• Липень

  30

  2021
 • 110
 • 0
Шумоізоляційні вікна

Шумоізоляційні вікна

Коли ви замовляєте нові вікна, то, швидше за все, в першу чергу переживаєте про те, щоб вони добре утримували тепло всередині приміщення. Але не менш важливі і їх шумоізоляційні властивості. Особливо, якщо ви живете, наприклад, поруч із жвавою автомобільною дорогою або трамвайними коліями.

Згідно з дослідженнями, щоб ви комфортно себе почували, рівень шуму не повинен перевищувати 30-40 дБ. А поруч з автомагістраллю він може бути до 75 дБ. У цій статті ми розповімо, які вибрати вікна, щоб у вас вдома зберігалися тиша і спокій, навіть якщо ви живете в шумному районі.

Який обрати профіль для звукоізоляції вікон?

Перше, з чого ви починаєте вибирати вікна – це ПВХ-профіль, з якого вони будуть виготовлятися.

Існують нормативні рекомендації, які стосуються рівня звукоізоляції металопластикових профілів. Вони залежать від того, яке джерело шуму знаходиться поблизу, і на якій відстані від нього стоїть ваш будинок.

Так, наприклад, якщо на відстані 15-30 м розташована міська дорога з середньою завантаженістю, рівень звукоізоляції Rw повинен бути 30-34 дБ. Якщо в 80-150 м розташоване шосе, то потрібний рівень звукоізоляції 35-39 дБ, при відстані 30-80 м – вже 40-44 дБ. Коли поруч є швидкісна автомагістраль то необхідна величина Rw – 45-49 дБ.

Профілі Rehau мають наступні показники звукоізоляції:

 • Euro-Design 60 – 41 дБ;
 • Euro-Design 70 – 43 дБ;
 • Brillant – 43 дБ;
 • Synego – 46 дБ;
 • Geneo – 47 дБ.

Таким чином, всі профільні системи Rehau підходять для використання в міських умовах, а Synego і Geneo можна встановлювати в будинках поруч навіть зі швидкісною трасою.

Коли вам потрібна ефективна звукоізоляція, звертайте увагу також на якість ущільнювального контуру у віконних профілях, адже від нього залежить герметичність вікна, а значить і шумопоглинання.

Звукоізоляція склопакета: від чого залежить?

Склопакет у всій віконної конструкції бере на себе найбільше навантаження в захисті від стороннього шуму. Саме стекла і камери між ними «гасять» звукові хвилі.

Що потрібно враховувати при виборі склопакета для ефективної звукоізоляції:

 1. 2-камерний склопакет захищає від шуму краще, ніж 1-камерний. По-перше, його загальна товщина більше. По-друге, в ньому 3 скла, а не 2 (значить перешкод на шляху звукових хвиль більше).
 2. Інертний газ ефективніше поглинає звук. Він щільніший за звичайне повітря і гірше передає звукові хвилі. Для заповнення камер склопакета використовують аргон або криптон. Другий газ дорожчий, але набагато краще захищає від шуму, так як ще більш щільний.

У звичайних міських умовах перерахованого вище досить, щоб у вас вдома було тихо. Але в особливо гучних районах варто у вікнах використовувати спеціальні звукоізоляційні склопакети. Від звичайних вони відрізняються кількома характеристиками:

 • стекла різної товщини, наприклад, 6 і 8 мм (більш товсте скло встановлюється зовні);
 • замість зовнішнього монолітного скла встановлюється триплекс (завдяки наявності смол в «прошарку» між стеклами він резонує менше);
 • різна ширина камер;
 • зменшена площа скління за рахунок збільшення кількості ПВХ перегородок в віконному блоці.

Така конструкція склопакета спрямована на те, щоб знизити вібрацію і, як наслідок, передачу звукових хвиль, ефективно знижуючи рівень шуму, який надходить з вулиці.

Гарні показники звукоізоляції вікна можливі при наявності трьох складових: якісний профіль, шумопоглинальний склопакет і грамотна герметична установка віконного блоку.

Фахівці компанії Panorama допоможуть підібрати найбільш оптимальний варіант звукоізоляційного вікна, з огляду на особливості розташування будинку, рівень шуму в районі, розмір віконних прорізів і т.д.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваш коментар буде опублікований протягом 24 годин.

© 2011 - 2023 Rehau by Panorama