• Листопад

  12

  2021
 • 106
 • 0
Теплий підставковий профіль

Теплий підставковий профіль

Ми вже не раз писали про те, наскільки важливою є якість установки вікон для їхньої енергоефективності. І монтаж вікон по ДСТУ – це один із найбільш робочих способів максимально підвищити їх теплоізоляційні властивості.

Але навіть із євромонтажем залишається одне слабке місце на стику нижньої частини рами та отвору – підвіконний простір, де кріпиться підвіконня. І єдиний спосіб зробити цю зону теплішою – це використовувати для монтажу вікна теплий профіль.

Яку функцію виконує теплий профіль?

Підставковий профіль – це спеціальна профільована планка, ширина якої 2-4 см, а висота 2-3 см. Він монтується по всьому нижньому краю рами вікна та виконує декілька завдань:

 • підтримує всю віконну конструкцію;
 • робить так, щоб рама прилягала до ізоляційного шару у монтажному шві максимально щільно;
 • спрощує монтаж підвіконня та зовнішнього відливу, робить його більш надійним.

Звичайний підвіконний профіль виготовляється з ПВХ. Незважаючи на свої добрі теплоізоляційні властивості, в ньому все-таки утворюються містки холоду. З’являється відчуття протягу з-під підвіконня, що провокує конденсат навколо вікна (бо стіна залишається холодна), а іноді й намерзання льоду.

Вирішити цю проблему може теплий профіль для вікон, який застосовують в технології євромонтажу. Він виготовляється із надщільного екструдованого пінополістиролу. По суті це дуже щільний пінопласт, такий же легкий, але набагато твердіший і тепліший.

Його основна перевага у тому, що він створює сильний терморозрив у основі вікна. Цей профіль має практично нульову теплопровідність (тобто практично не пропускає холод). Крім того, у нього ідеальне зчеплення з монтажною піною та гідропароізоляційними стрічками, які використовуються в євромонтажі вікон.

Ще одна перевага теплого підставкового профілю – його повна сумісність з будь-якими віконними профільними системами. Він здатний витримати вагу навіть великогабаритного скління.

Важливі нюанси:

 1. Такий підвіконний профіль ретельно прикручують, склеюють та герметизують з нижньою поверхнею рами перед встановленням вікна.
 2. При його монтажі не можна використовувати свердління з ударом, розчинники, а для герметизації застосовують гібридні герметики (MS-полімери).
 3. Використання теплого підвіконного профілю з холодними 3-камерними профільними системами Rehau Euro-Design 60 є недоцільним.

Єдине слабке місце у теплому монтажі вікон – нижній вузол примикання вікна. Ефективно запобігти продуванню та промерзанню в зоні під підвіконням може теплий підставковий профіль. Звичайно, його використання робить встановлення металопластикових вікон дещо дорожчим. Але ця сума цілком виправдана з огляду на те, наскільки тепліше буде у вашому будинку взимку. А якщо у вас автономне опалення, то теплий підвіконний профіль допоможе ще й заощадити на опаленні, оскільки знизить можливі втрати тепла.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваш коментар буде опублікований протягом 24 годин.

© 2011 - 2023 Rehau by Panorama