
- Автор Yana Medvedeva
- в Без категорії, Цікаве
Тонування вікон в квартирі та будинку
Якщо вікна у вашій квартирі або будинку виходять на сонячну сторону, то проблема надмірного сонячного освітлення, сильного нагріву приміщення і вицвітання стін і меблів більш ніж актуальна. Звичайно, її можна вирішити за допомогою штор, жалюзі або ролетів. У деяких випадках набагато ефективнішим буде тонування вікон.
Для чого потрібне тонування вікон?
Основні функції тонування:
- Повноцінний захист від сонячних променів (в першу чергу від ультрафіолетових і інфрачервоних хвиль). Кімната не буде нагріватися від сонця влітку, і вам менше доведеться використовувати кондиціонер. Шпалери, штори і меблі не будуть вигоряти.
- Антивідблисковий захист: екран телевізора або монітор комп’ютера не будуть відсвічувати.
- Ніхто не зможе підглядати за вами з вулиці. Те, що відбувається всередині, буде не видно. Навіть якщо у вас панорамне скління, і ви живете на першому-третьому поверсі. Але враховуйте той нюанс, що, коли на вулиці темно, а всередині горить світло, весь ефект від тонування пропадає. Так що подумати про альтернативу для зашторювання вікон в темний час доби все-таки варто. Це можуть бути горизонтальні або вертикальні жалюзі, рулонні штори й ін.
- Створення індивідуального дизайну скління балкона або вікон.
Тонувальна плівка на вікна
Для тонування вікон використовується плівка з прозорого полімеру з шаром титану, алюмінію або міді.
Різновиди плівки:
- Сонцезахисна – нейтралізує до 80% сонячних променів. Помітно захищає кімнати від перегріву й інтенсивного освітлення влітку. Майже не впливає на світлопропускну здатність скла.
- Дзеркальна плівка на вікно теж відбиває більшу частину сонячного світла, як і сонцезахисна, але може помітно затемнювати приміщення. Додатково виконує декоративну функцію. Часто використовується в фасадному склінні, а також в комерційних об’єктах: магазинах, кафе, банківських установах і т.п.
- Протиударна товстіша за звичайне тонування (її товщина – до 600 мкм). Вікна з таким тонуванням майже неможливо розбити. Навіть якщо скло буде пошкоджене, воно не розсиплеться на осколки. Антивандальну плівку рекомендується використовувати на перших поверхах.

Тонувальна плівка для вікон розрізняється також ступенем дзеркальності, щільністю затемнення.
Виробники пропонують велику кольорову гаму тонування. Буває також градієнтна тонувальна плівка.
Клеїти її можна:
- на вже встановлені віконні конструкції (в цьому випадку не потрібна заміна склопакета);
- під час виробництва склопакета (плівка наноситься на внутрішню поверхню скла, яка буде всередині камери; такий спосіб поклейки більш довговічний).
Теоретично зробити це ви можете і самостійно. Але можуть виникнути проблеми з акуратним підрізанням плівки за розмірами і рівною поклейкой її на скло без бульбашок і складок. Під плівку можуть потрапити пил і дрібні смітинки. Тому, щоб добитися хорошого результату, все-таки краще найняти фахівця.
Тонування вікон в масі
Для виробництва тонованого в масі скла сировина забарвлюється ще в процесі варіння. У розплавлене скло додають різні добавки: оксиди металів, кольорові добавки та інші хімічні сполуки. В результаті можна отримати скло різного кольору однорідно тоноване по всій площині, з різним ступенем світлопропускання, відбивання УФ і ІЧ-променів.
Цей спосіб тонування найбільш екологічно безпечний, тому що абсолютно всі компоненти, які використовуються у виробництві, повністю нешкідливі. Процедура тонування в масі робить скло міцнішим.
У порівнянні з плівкою у тонування в масі є перевага – таке скло не боїться жодних погодних впливів і має майже необмежений термін придатності.

Мультифункціональні склопакети з відтінком
Мультифункціональний склопакет – різновид енергозберігаючого. Він володіє двома ключовими характеристиками:
- допомагає зберегти тепло;
- захищає від сонця.
Тобто він вирішує проблему збереження тепла в кімнаті взимку і перегріву влітку.
Візуально склопакет з мультифункцією майже не відрізняється від звичайного, крім того, що він має невеликий синюватий або зеленуватий дзеркальний відблиск і тільки незначною мірою зменшує світлопропускну здатність вікон. Вирішити проблему збереження приватності з таким склопакетом не вийде. У цьому випадку варто обрати тонування за допомогою плівки.
Крайнє з вулиці скло мультифункціонального склопакета має спеціальне багатошарове напилення. Перший і останній шар надає відтінок і дзеркальність склу. Далі йдуть шари, що захищають функціональний шар від пошкоджень. І посередині – шар, що відбиває УФ та ІЧ промені і пропускає світло.
Тонування – необхідне рішення, коли ваші вікна виходять на Південь чи Захід. Адже надмірне сонячне освітлення тягне за собою багато проблем і незручностей: в кімнатах жарко, вицвітають шпалери, меблі і текстиль.
У студії Панорама ми пропонуємо кілька способів тонованих вікон: тонувальні плівки, тонування в масі, мультифункціональні склопакети.