• Березень

    19

    2021
  • 512
  • 0
Установка підвіконня

Установка підвіконня

Вікно без підвіконня виглядає неакуратно.  Якщо його грамотно підібрати, він стане прикрасою інтер’єру, кінцевою деталлю.  Однак важливо не тільки вибрати якісний виріб, а й правильно його встановити.

Заміри

Попередньо перед установкою потрібно зробити заміри вікна:

1. Довжина.  Для цього вимірюємо відстань від краю укосу зліва і справа.  До цього додаємо так звані «вуха» — 5-7 см. Зараз все рідше їх роблять, встановлюючи підвіконня рівно по ширині прорізу.  Однак і тут треба додати близько 1 см з кожного боку для його врізки в стіну.

2. Ширина.  Потрібно заміряти глибину укосу, додати 1 см (буде заходити під віконну раму) і 8 см і більше (на випуск).  Заздалегідь продумайте, чи будете ви використовувати підвіконня для зберігання речей або, наприклад, будете ставити на нього кімнатні рослини.  Виходячи з цього визначайте бажану ширину.  Один із трендів сучасних інтер’єрів — підвіконня врівень зі стіною, яка не виходить за край укосу.

Від точності вимірів залежить, наскільки естетично буде виглядати встановлене підвіконня.  Якщо сумніваєтеся, що зможете самостійно зробити їх правильно, краще звернутися за допомогою до професіоналів.

Етапи монтажу підвіконня

Установка робиться в кілька етапів:

  1. Підготовка поверхні під монтаж.  Вона повинна бути рівною, без перекосів, очищеною від сміття.
  2. Підгонка полотна за розміром (якщо потрібно).
  3. Підготовка укосів.  Потрібні штроби глибиною приблизно на 0,5 см більше довжини підвіконної дошки.
  4. Установка підвіконня за рівнем з використанням спеціальних підкладок.
  5. Фіксація полотна за допомогою: монтажної піни чи будівельного клею або цементного розчину (цей метод підходить, якщо віконний блок встановлений без додаткового профілю). В обох випадках зверху потрібно укласти гніт в середньому на добу.
  6. Обробка стику підвіконня і віконної рами герметиком.
  7. Установка заглушок.

В ідеалі, щоб підвіконня монтувалось одночасно з вікном.  Але не завжди це можливо.  Наприклад, якщо ви купили його під замовлення, а доставка затрималася.  Заміна підвіконня може знадобитися в процесі ремонту, якщо його випадково пошкодили.  Або через кілька років після установки.

підвіконня

Основні правила монтажу

В установці підвіконь є кілька важливих нюансів:

  • Полотно монтується не строго горизонтально, а під невеликим нахилом в сторону кімнати (кут 1-2˚).  Це потрібно для природного стоку вологи, яка може утворитися на його поверхні.
  • Оптимальна відстань між радіатором опалення і нижнім краєм дошки — не менше ніж 10 см. Так нагріте повітря, який піднімається від батареї, нормально циркулює.  Якщо проміжок менше, вікна будуть пітніти.  Крім того, є ризик зіпсувати підвіконня, яке деформується від постійного впливу тепла.
  • Підвіконня не повинно перекривати ширину батареї більше, ніж на половину.  Причина та ж — забезпечити хорошу циркуляцію тепла.  Якщо ви хочете зробити його ширше, обов’язково потрібно монтувати спеціальні решітки.
  • В одному приміщенні все підвіконня повинні встановлюватися на одній висоті.

Існує думка, що установка підвіконня — нескладний процес.  І впоратися з нею можна своїми силами, не наймаючи фахівців.

Це так, але вам доведеться самостійно зробити виміри, підготувати отвір, проводити монтаж.  Вам будуть потрібні інструменти і будматеріали.  Крім того, потрібно буде самостійно займатися питаннями підбору варіантів, замовлення і доставки.  Все це вимагає вільного часу, певних зусиль і мінімальних будівельних навичок.

У разі, коли ви звертаєтеся за допомогою до професіоналів, всю роботу вони беруть на себе.  В Panorama ми пропонуємо величезний вибір підвіконь на будь-який смак і бюджет від відомих надійних виробників: Danke, Crystalit, Plastolit, Topalit, Wersalit, Sauberg, Kraft.

Ціна установки підвіконня залежить від матеріалу і розмірів дошки, способу монтажу і вартості витратних матеріалів.  Заміри і доставка безкоштовні.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваш коментар буде опублікований протягом 24 годин.

© 2011 - 2023 Rehau by Panorama