
- Автор Yana Medvedeva
- в Без категорії, Цікаве
Все про скління котеджів та будинків пластиковими вікнами
Засклення котеджів та інших приватних житлових будівель у порівнянні з установкою металопластикових вікон у квартирі має низку особливостей. Хоча основна мета – забезпечити максимальну теплоізоляцію – однакова.
Проте до “теплоти” вікон у приватному будинку висуваються більш серйозні вимоги. Адже мінімальні втрати тепла – це фінансові втрати, тому що опалюються будинки та котеджі автономно.
Які ж характеристики повинні мати ідеальні з точки зору енергоефективності вікна?
Засклення котеджу: основні вимоги
Профільна система
Коли ви підбираєте металопластиковий віконний профіль для свого будинку, потрібно керуватися принципом “чим більше камер та монтажна глибина, тим краще”. Звичайно, не всі можуть собі дозволити найдорожчу та найтеплішу профільну систему.
Згідно з будівельними нормами та стандартами для скління будинків та котеджів підходять профілі мінімально з п’ятьма повітряними камерами та шириною від 70 мм.
У лінійці Rehau чотири з п’яти профілів можна використовувати для встановлення в приватних будинках. Це:
- Euro-Design 70 – це базова п’ятикамерна профільна система 70 мм завглибшки з двома контурами ущільнювача EPDM;
- Brillant-Design – профіль з 5-6 камерами, який завдяки потовщеній зовнішній стінці та можливості використання посиленого армування підходить для виготовлення вікон великого формату, товщина – 70 мм, двоконтурне ущільнення EPDM;
- Synego – профіль монтажною глибиною 80 мм, з шістьма камерами в стулці та сім’ю в рамі, укомплектований нерозривним двоконтурним ущільнювачем RAU-PREN (опціонально можна додати третій контур ущільнювача);
- Geneo – найтепліший віконний профіль не тільки серед продукції Rehau, а й на ринку взагалі, створений за унікальною технологією армування в масі (додатково може використовуватися сталеве армування для зміцнення віконної конструкції); шестикамерна профільна система глибиною 86 мм із триконтурним ущільненням EPDM, офіційно сертифікована для використання в будинках з пасивним опаленням.
Трикамерний віконний профіль Euro-Design 60 підійде лише для холодного скління неопалюваної веранди або тераси.

Склопакет
Ми вже неодноразово писали про те, що для енергоефективності вікон важливий не лише профіль, а й склопакет.
Для скління котеджів та приватних будинків використовуються склопакети з такими характеристиками:
- дві камери;
- мінімум одне енергозберігаюче скло (крайнє з вулиці);
- заповнення однієї чи двох камер аргоном.
Замість енергозберігаючого напилення в склопакеті може використовуватися мультифункціональне, якщо ваші вікна виходять на південну сторону. Воно також само відбиває внутрішнє тепло назад у приміщення і не пропускає холод з вулиці. Але додатково захищає простір всередині будинку від УФ-випромінювання. Влітку повітря в кімнаті не нагріватиметься, а шпалери та меблі не вигорять на сонці.
Зробити склопакет ще теплішим можна, якщо замість алюмінієвої дистанційної рамки встановити пластикову (вона не провокує утворення містка холоду).
Монтаж
Важливий момент у збереженні тепла вікнами – якісне встановлення. Адже стик віконної рами і отвору є найуразливішим, саме тут можливий найбільший витік тепла.
Запобігти цьому дозволяє використання тришарового монтажного шва – теплий монтаж вікон. Суть цієї технології установки вікон у тому, щоб захистити монтажну піну від згубного впливу ультрафіолету та вологи. Для цього зсередини використовується пароізоляційна стрічка, а зовні – гідроізоляція або стрічка ПСУЛ.
Теплий монтаж не тільки збільшує теплоізоляційні характеристики скління, а й продовжує термін його служби, тому що монтажна піна довше зберігає свої властивості.
Протизламна фурнітура
Ще один нюанс, який відрізняє скління котеджу пластиковими вікнами від їхньої установки в квартирі – це необхідність встановлення протизламної фурнітури.
Справа в тому, що більшість крадіжок відбувається шляхом проникнення грабіжників через вікна. І якщо в багатоквартирному будинку антивандальна фурнітура потрібна лише на вікнах на першому та другому поверхах, то в котеджі її встановлення обов’язкове.
Докладніше на цю тему ми писали в нашій статті про протизламну віконну фурнітуру.
Скління заміських будинків дещо відрізняється від встановлення вікон у квартирах. Тут набагато важливіші їх теплоізоляційні властивості. Адже чим більш енергоефективні ПВХ конструкції будуть встановлені, тим менше теплової енергії “втікатиме” на вулицю взимку, і тим менше грошей доведеться витрачати на опалення житла.