• Вересень

    24

    2021
  • 119
  • 0
Виносний монтаж вікон

Виносний монтаж вікон

По-справжньому теплі вікна – це не тільки енергоефективний віконний профіль і склопакет. Це ще і правильна установка.

У більшості випадків достатньо стандартного монтажу за нормами ДСТУ. Але коли зовнішня стіна будинку утеплена, то звичайна установка віконної рами в отвір неможлива. Потрібно виносний монтаж вікон. Про цю технологію розповімо докладніше.

Вікна виносного монтажу: які переваги?

Теплоізоляційні характеристики вікна прямо залежать від його положення в прорізі. Установка в зону утеплювача практично повністю запобігає утворенню містків холоду в місцях, де рама примикає до стіни. Це дозволяє значно знизити втрати тепла у всьому будинку (до 55%).

Вікно на винос з точки зору енергозбереження – найбільш правильне рішення. Завдяки цій технології монтажу забезпечується однорідний тепловий бар’єр між приміщенням і зовнішнім середовищем.

Оскільки теплопровідність скління в цілому знижується, цей тип установки дозволяє уникнути запотівання скла і укосів.

Спосіб монтажу на виніс практикують в склінні приватних будинків, в тому числі і з пасивним опаленням.

Варіанти реалізації технології виносного монтажу

Вікна виносного монтажу встановлюються не в віконний проріз, а за нього на спеціальні виносні профілі, які фіксуються на зовнішній поверхні стіни по периметру отвору.

Сьогодні існує два способи виносного монтажу.

Установка вікна за отвір стіни за допомогою кронштейнів

виносний монтаж вікон

У ролі несучих елементів в цій технології виносного монтажу виступають міцні Г-образні кронштейни з металу. Одне «плече» кронштейна кріпиться до рами, друге – до стіни. Вони розташовуються на певній відстані по всьому периметру прорізу. Це універсальний спосіб виносного монтажу, який підходить для всіх видів скління.

Але цей метод технічно дуже складний, вимагає від майстрів великого досвіду в такій роботі і займає багато часу. Тут потрібні точні розрахунки місця установки кронштейнів. Вони повинні бути закріплені чітко за рівнем (що може бути дуже важко через можливі нерівності стіни).

Крім того, виносний монтаж на кронштейни передбачає безпосередній контакт металу і віконного профілю. А це причина появи містків холоду.

Виносний монтаж вікон за допомогою системи профілів Triotherm Blaugelb

виносний монтаж вікон

Інноваційна система Triotherm була представлена ​​в 2016 році і швидко завоювала довіру і популярність серед професіоналів. Вона просто монтується, не вимагає багато часу і зусиль.

Монтаж віконного блоку проводиться на спеціальні профілі Triotherm+. Вони виготовлені з супер плотного спіненого полістиролу, який не горить і стійкий до вологи. Виробляється цей профіль різної товщини, яка підбирається в залежності від монтажної глибини віконної рами.

Установка на виніс за допомогою профілів Triotherm проводиться в кілька етапів:

  1. Підготовка прорізу. По його периметру кріпиться профіль з полістиролу з урахуванням технологічного зазору між ним і віконним блоком. Для його фіксації використовується фірмовий герметик PowerFix, який підходить для поверхонь з бетону і цегли. Установка профілю Triotherm починається з нижньої сторони прорізу. В результаті з нього повинен вийти безперервний контур по периметру. В кінці профіль фіксується в прорізі спеціальними гвинтами blaugelb FK-T30.
  2. Підготовка віконного блоку. У нижній частині рами потрібно встановити теплий підставочний профіль. Він буде додатково утеплювати підвіконну зону. Далі по периметру вікна на торцеву частину рами наноситься стрічка ПСУЛ (підбирається по ширині віконного профілю). Ця стрічка має унікальну властивість сильно збільшуватися в об’ємі, потрібно тільки зняти захисну плівку. Це дозволяє відмовитися від використання монтажної піни в технології виносного монтажу.
  3. Установка віконного блоку. Рама поміщається в проріз. Після того, як вона була виставлена за рівнем, її остаточно фіксують саморізами. Стрічка ПСУЛ через деякий час розширюється і герметично заповнює зазор між рамою і фальш-прорізом.

Для реалізації виносного монтажу вікон потрібна висока кваліфікація майстрів. Тому наймати для цього виду установки потрібно тільки ту компанію, у якої є подібний досвід.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваш коментар буде опублікований протягом 24 годин.

© 2011 - 2023 Rehau by Panorama