
- Автор Yana Medvedeva
- в Без категорії, Цікаве
Навіщо аргон у склопакеті?
Велике значення для теплоізоляційних характеристик металопластикових вікон мають енергозберігаючі склопакети. У них важлива кількість камер, наявність енергозберігаючого або мультифункціонального напилення на склі та, звичайно, аргону.
Функції газу аргону у склопакетах
Аргон – це інертний “благородний” газ, який не вступає у реакції з будь-якими іншими хімічними елементами. Він повністю безпечний, не має запаху, не горючий, не отруйний (що важливо у разі розгерметизації).
Його молекули рухаються в рази повільніше за молекули повітря. Через що він має вкрай низьку теплопровідність. При закачуванні аргону в склопакет, втрати тепла через вікна стають значно нижче.

Наприклад, склопакет з формулою 4-16-4i (однокамерний з одним енергозберігаючим склом) має теплопровідність Ug= 1,36 Вт/м²K. При додаванні цієї формули аргону 4-16Ar-4i його теплопровідність знижується до Ug= 1,12 Вт/м²K, тобто приблизно на 18%.
У склопакеті з формулою 4-14-4-14-4i (двокамерний з одним енергозберігаючим склом) теплопровідність дорівнює Ug=1,14 Вт/м²K. У формулі 4-14-4-14Ar-4i теплопровідність нижча на 17% (Ug= 0,945 Вт/м²K).
Як бачимо, навіть якщо аргон додати лише в одну камеру, покращення теплових характеристик цілком відчутне. Коли газ закачується в обидві камери склопакета, його теплопровідність ще нижча.
Важливо! Інертний газ доцільно використовувати лише у поєднанні з енергозберігаючим або мультифункціональним склом. Самостійно його ефективність у плані збереження тепла буде мінімальною.
Як перевірити склопакет із аргоном?
Переконатись у наявності аргону в склопакеті можна двома способами:
- Перевірити маркування із формулою. У ній має бути позначення “Ar” поряд із цифрою, яка позначає ширину камери.
- Знайти вихідний клапан, який закачувався газ у камеру.

Витік аргону у склопакеті: міф чи правда?
Один із найпоширеніших міфів, які стосуються інертного газу у пластикових вікнах – це те, що він швидко вивітрюється, і тому немає сенсу його закачувати.
Звичайно, аргон, як і будь-який інший летючий газ, поступово просочується навіть у мікроскопічні щілини. Однак при сучасних стандартах виробництва склопакетів і високій якості їхньої герметизації аргон з вікон випаровується в обсязі не більше 1% на рік. Тобто кількість газу, що реально може вплинути на теплоізоляційні характеристики скління, вивітрюється протягом багатьох років.
Чи може аргон випаровуватися швидше? Так, але лише у разі розгерметизації склопакета. І причина витоку не у властивостях газу, а у якості зборки.
Ціна закачки аргону в одну камеру склопакета неймовірно низька. І на загальну вартість скління майже не впливає. При цьому вікна з інертним газом окупають себе дуже швидко.
Фахівці компанії Панорама підберуть вам той варіант енергозберігаючих склопакетів для вікон, який оптимально підійде для вирішення ваших завдань.