• Січень

    8

    2022
  • 89
  • 0
Навіщо аргон у склопакеті?

Навіщо аргон у склопакеті?

Велике значення для теплоізоляційних характеристик металопластикових вікон мають енергозберігаючі склопакети. У них важлива кількість камер, наявність енергозберігаючого або мультифункціонального напилення на склі та, звичайно, аргону.

Функції газу аргону у склопакетах

Аргон – це інертний “благородний” газ, який не вступає у реакції з будь-якими іншими хімічними елементами. Він повністю безпечний, не має запаху, не горючий, не отруйний (що важливо у разі розгерметизації).

Його молекули рухаються в рази повільніше за молекули повітря. Через що він має вкрай низьку теплопровідність. При закачуванні аргону в склопакет, втрати тепла через вікна стають значно нижче.

Наприклад, склопакет з формулою 4-16-4i (однокамерний з одним енергозберігаючим склом) має теплопровідність Ug= 1,36 Вт/м²K. При додаванні цієї формули аргону 4-16Ar-4i його теплопровідність знижується до Ug= 1,12 Вт/м²K, тобто приблизно на 18%.

У склопакеті з формулою 4-14-4-14-4i (двокамерний з одним енергозберігаючим склом) теплопровідність дорівнює Ug=1,14 Вт/м²K. У формулі 4-14-4-14Ar-4i теплопровідність нижча на 17% (Ug= 0,945 Вт/м²K).

Як бачимо, навіть якщо аргон додати лише в одну камеру, покращення теплових характеристик цілком відчутне. Коли газ закачується в обидві камери склопакета, його теплопровідність ще нижча.

Важливо! Інертний газ доцільно використовувати лише у поєднанні з енергозберігаючим або мультифункціональним склом. Самостійно його ефективність у плані збереження тепла буде мінімальною.

Як перевірити склопакет із аргоном?

Переконатись у наявності аргону в склопакеті можна двома способами:

  1. Перевірити маркування із формулою. У ній має бути позначення “Ar” поряд із цифрою, яка позначає ширину камери.
  2. Знайти вихідний клапан, який закачувався газ у камеру.

Витік аргону у склопакеті: міф чи правда?

Один із найпоширеніших міфів, які стосуються інертного газу у пластикових вікнах – це те, що він швидко вивітрюється, і тому немає сенсу його закачувати.

Звичайно, аргон, як і будь-який інший летючий газ, поступово просочується навіть у мікроскопічні щілини. Однак при сучасних стандартах виробництва склопакетів і високій якості їхньої герметизації аргон з вікон випаровується в обсязі не більше 1% на рік. Тобто кількість газу, що реально може вплинути на теплоізоляційні характеристики скління, вивітрюється протягом багатьох років.

Чи може аргон випаровуватися швидше? Так, але лише у разі розгерметизації склопакета. І причина витоку не у властивостях газу, а у якості зборки.

Ціна закачки аргону в одну камеру склопакета неймовірно низька. І на загальну вартість скління майже не впливає. При цьому вікна з інертним газом окупають себе дуже швидко.

Фахівці компанії Панорама підберуть вам той варіант енергозберігаючих склопакетів для вікон, який оптимально підійде для вирішення ваших завдань.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваш коментар буде опублікований протягом 24 годин.

© 2011 - 2023 Rehau by Panorama