
- Автор Yana Medvedeva
- в Без категорії, Цікаве
Заміна склопакета в вікні
Причин для заміни склопакета новим не так вже й багато – це його пошкодження, або ваше бажання зробити вікна тепліше, або поліпшення їх звукоізоляційних властивостей.
Порушення герметичності склопакету
Одна з найсерйозніших проблем, які можуть виникнути з вікнами – розгерметизація склопакета, яка призводить до погіршення тепло- і звукоізоляційних властивостей вікон.
З явних ознак порушення герметичності – конденсат між склом. Причини – мікрощілини в ущільнювачі або тріщина в склі.
Чому з’являються тріщини у склопакеті:
- Механічне пошкодження.
- Термошок – це спонтанна поява тріщин в склі при його нерівномірному нагріванні або охолодженні. Часто таке буває, наприклад, взимку в сонячні дні, коли один з ділянок вікна сильно нагрівається від сонця, а інша залишається холодною.
- Виробничий недолік.
- Порушення технології монтажу. Коли віконна рама встановлюється не за рівнем або неправильно відрегульовані стулки, навантаження на профіль розподіляється нерівномірно, й скло рано чи пізно не витримує та тріскається.
Тріщина через виробничий брак, термошок або порушення технології установки – гарантійний випадок. Тобто фірма-установник зобов’язана замінити пошкоджений виріб безкоштовно. У студії вікон Panorama гарантія на дефекти монтажу – 5 років. Гарантія на сам склопакет залежить від його виробника, але зазвичай становить 10 років.
На жаль, відремонтувати розгерметизований склопакет неможливо, потрібно тільки міняти. Використання герметика для замазування тріщини в склі або щілин – тимчасовий захід.

Заміна склопакету для тепломодернізації вікон
Заміна склопакетів може знадобитися й тоді, коли ви вирішили утеплити своє житло та хочете економити взимку на опаленні. Наприклад, поміняти однокамерний склопакет на двокамерний, звичайний двокамерний на енергозберігаючий.
Які варіанти енергозберігаючих склопакетів існують:
- З низькоемісійним енергозберігаючим покриттям. Це найтонше напилення з іонів срібла, яке не пропускає холод з вулиці і, одночасно, не випускає тепло зсередини, відбиваючи його назад в житлове приміщення.
- З мультифункційним напиленням. Це покриття виконує ті ж функції, що енергозберігаюче, але додатково блокує УФ-випромінювання. Завдяки цьому влітку кімната не нагрівається від сонця, шпалери та меблі не вигоряють.
- З камерами, заповненими інертним газом: аргоном або криптоном. Щільність інертного газу більше щільності повітря. Це означає, що він гірше передає тепло, й ви не будете гріти вулицю через свої вікна. Заповнюватися газом може тільки одна або дві камери.
- З «теплою» дистанційною рамкою з алюмінію. Це метал, який добре пропускає холод. А значить, по периметру скла утворюється місток холоду. Пластикова рамка холод не пропускає.
Детальніше про енергозберігаючі склопакети читайте в нашому матеріалі.
Шумопоглинаючі склопакети
Заміна старого склопакета на шумопоглинальний може знадобитися, якщо ви живете поруч з галасливою автомобільною дорогою, трамвайними шляхами або недалеко від ж/д шляхів.
Шумопоглинаючий (антирезонансним) двокамерний склопакет відрізняється від звичайного наступним:
- одне скло товще іншого;
- камери різної ширини;
- одна з камер заповнена інертним газом;
- замість одного склопакету може встановлюватися триплекс.
Все це разом допоможе знизити рівень шуму з вулиці шляхом зменшення вібрації скла через вплив низьких та високих частот.

Установка нового склопакета
Можна зустріти думку про те, що самостійна заміна склопакету – нескладне завдання. Але, на жаль, без допомоги фахівців не обійтися.
По-перше, потрібно демонтувати старий склопакет таким чином, щоб не пошкодити штапики, профіль і самому не поранитися.
По-друге, треба правильно зняти виміри.
По-третє, в установці є технічні нюанси:
- підкладки повинні бути встановлені точно за схемою, що передбачено в технічних документах на вікна;
- склопакет потрібно правильно відцентрувати;
- монтувати штапики на місце, не переплутавши їх при цьому.
Зробити все це без відповідних навичок складно. До того ж будуть потрібні деякі інструменти та матеріали.
Ще варто врахувати, що при самостійному монтажі склопакета офіційна гарантія на нього анулюється, через те, що виробник не може бути впевнений, що виріб було встановлено за всіма правилами.
Якщо ви вирішили замінити склопакет, краще замовляйте його в тій же фірмі, де купували вікно. Вибирайте компанію, яка надає не тільки гарантію від виробника, а й на свою роботу.