
- Автор Yana Medvedeva
- в Без категорії, Продукція
Жалюзі: різновиди
Найчастіше, щоб захистити квартиру від надмірного сонячного світла, використовують тканинні штори. Це звичне стандартне рішення. Але не завжди зручне і практичне. Наприклад, на кухні, де висока вологість і на тканини буде накопичуватися жир. Або на балконі, терасі, веранді. Та й коштують якісні штори дорого.
Популярна альтернатива – жалюзі. Сьогодні на ринку представлено багато різних видів. Про їх особливості і розповімо в цій статті.
Горизонтальні жалюзі
Одна з основних переваг горизонтальних жалюзі – простота в експлуатації: ви можете вільно за допомогою шнура піднімати і опускати їх, фіксувати на потрібній висоті, а також змінювати кут нахилу ламелей, тим самим змінювати ступінь освітленості в кімнаті.
Вони монтуються у верхній частині прорізу на віконну раму або стіну.
Вони можуть встановлюватися як на всю ширину вікна, так і окремо на кожну стулку. Другий варіант зручніший. По-перше, ви можете регулювати полотно окремо для кожної стулки. По-друге, можете вільно відкривати вікно при опущених жалюзі. По-третє, через те, що полотно монтується впритул до скла, залишається вільний доступ до підвіконня.
Є моделі з коробом у верхній частині. Вони називаються касетні. Їх особливість в тому, що ламелі, коли ви їх піднімаєте, складаються не просто в “стопочку” вгорі рами, а ховаються в спеціальний короб. Так накопичується менше пилу на полотні, та й виглядає набагато акуратніше.

Алюмінієві жалюзі
Це найпоширеніший і звичний вид жалюзі. Вони складаються з тонких (зазвичай 16 або 25 мм) ламелей з алюмінію.
Серед їх переваг:
- доступна ціна;
- простий монтаж і демонтаж;
- відносно простий догляд (пил можна витерти вологою ганчіркою або прибрати пилососом);
- просте управління;
- не бояться перепадів температури і вологості;
- великий вибір кольорів.
Але є і недоліки:
- підходять не для всіх стилів інтер’єру, можуть “дешевити” зовнішній вигляд приміщення;
- ламелі легко пошкодити або пом’яти;
- досить тендітні механізми регулювання висоти і повороту ламелей;
- можуть вигоряти на сонці (особливо це помітно з білими ламелями, які від УФ променів жовтіють).

Дерев’яні жалюзі
Конструктивно нічим не відрізняються від алюмінієвих жалюзі. Але ламелі виготовляються з дерев’яних тонких планок. У порівнянні з алюмінієвими аналогами виглядають дерев’яні жалюзі більш затишно і презентабельно.
Вони не вигоряють на сонці, не деформуються. Якщо ламелі мають вологовідштовхувальне просочення, то вони не будуть розбухати від води.
Їх можна реставрувати, оновлюючи захисне покриття.
Серед мінусів:
- висока ціна;
- дерево горить (тому не можна встановлювати на кухні поруч з плитою).

Тканинні жалюзі
По-іншому вони ще називаються рулонні штори або тканинні ролети. Це універсальний спосіб затінення вікон, який підходить практично для будь-якої кімнати і будь-якого стилю інтер’єру.
Їх конструкція досить проста. Це полотно тканини, яке накручується на вал, що обертається, закріплений зверху. Штора регулюється за допомогою спеціального ланцюжка і може фіксуватися в будь-якому положенні.
Тканина, яка використовується в тканинних жалюзі, не притягує пил і не вицвітає.
Головна перевага – величезний вибір різних кольорів і фактур, однотонні і з принтом, блекаут.
Популярний варіант – рольштори “зебра” (інша назва – день-ніч). На полотні, яке закріплене на двох валах (вгорі і внизу стулки), чергуються широкі прозорі і щільні смуги. Прокручуючи штору, можна змінювати ступінь освітленості в приміщенні.

Жалюзі плісе
Альтернатива звичайним жалюзі. Це полотно тканини, яке складається гармошкою, закріплене між двома планками.
Їх переваги:
- Можна встановити на будь-які за формою вікна, а також мансардні і навіть стельові.
- Просте управління за допомогою ручки або шнура.
- Дуже компактні. У складеному стані полотно займає всього 2-3 сантиметри.
- Закриваються не тільки вгору, але і вниз. Зафіксувати полотно можна на будь-якому зручному рівні, в будь-якому положенні.
- Простий догляд. Можна мити вручну в мильній воді.
- Великий вибір кольорів, фактур і малюнків.

Вертикальні жалюзі
Вони фіксуються на карнизі над віконним прорізом, а внизу мають спеціальні обважнювачі і з’єднані ланцюгом. Складаються з ламелей 89 або 127 мм шириною. Через те, що візуально вони схожі на звичайні тканинні штори, то в порівнянні з горизонтальними жалюзі, виглядають більш затишно і краще вписуються в житлові інтер’єри.
Можна міняти кут повороту ламелей, а також зрушувати в одну або дві сторони (другий варіант підходить для широких прорізів).
Вертикальні жалюзі виготовляються з особливої тканини зі спеціальним просоченням, яке не вигорає від УФ-променів і не накопичує пил. А це означає, що мити їх треба буде дуже рідко.

Як же вибрати вид жалюзі для своїх вікон? Потрібно врахувати кілька моментів:
- тип приміщення (житлова кімната, кухня, балкон, тераса і т.д.);
- стиль і колірна гамма, в яких оформлений інтер’єр;
- ширина і висота отвору (наприклад, для панорамного скління краще вибрати вертикальні жалюзі або тканинні ролети, ними простіше керувати);
- чи плануєте ви ставити щось на підвіконня, наприклад, квіти в горщиках? (якщо так, то треба вибрати такий варіант, який буде залишати доступ до підвіконня, наприклад, плісе або звичайні горизонтальні жалюзі, встановлені на стулку, а не на отвір)
- чи будете ви регулярно відкривати вікна? і т.д.
У студії вікон Панорама великий вибір різних видів жалюзі і різноманітність кольорів. Ви точно підберете той варіант, який найкраще підійде для вашого інтер’єру.